Vsetín veze z Bílovce dva body

V dalším utkání druhé ligy volejbalistky Vsetína v sobotu 28. listopadu vyrazily na palubovku Bílovce, se kterým pravidelně sehrávají velmi vyrovnaná utkání. Cílem týmu bylo proti tomuto soupeři jakkoli bodovat, neboť Bílovec v letošním ročníku posílil a pohybuje se v horní polovině tabulky. V prvním utkání se však bohužel Vsetíňankám, jak už se pomalu stává zvykem, nedařilo a prohrály vcelku hladce 0:3, v odvetě se situace, jak už se také stává zvykem, zlepšila, a Vsetín zvítězil 3:2. Na Valašsko tak zamířily alespoň dva body.

Bílovec - VK AUSTIN 3:0 (21, 15, 19), 2:3 (-14, -20, 16, 23, -8)

Do Bílovce vyrazil Vsetín bez zkušeného libera Lenky Michálkové. Nahradila ji Nikola Kostková a s jejím výkonem mohl být trenér Jiří Žůrek vcelku spokojen. Hra většiny ostatních hráček mu, alespoň v prvním utkání, mnoho radosti neudělala. V prvním setu Vsetín držel, i když se mu nedařila především přihrávka servisu, se soupeřem krok až do samotné koncovky, kterou ale lépe zvládly hráčky Bílovce. Poté přišel nepochopitelný útlum a jasné vítězství domácích v dalších dvou sadách. V prvním utkání v útoku obstála pouze univerzálka Adéla Krchňáková, ostatní hráčky za optimálním výkonem daleko zaostaly.

Do odvety Vsetín vlétl jako vyměněný. Ke Krchňákové se přidaly i ostatní hráčky, především na bloku Dagmar Jasná a na smeči Michaela Klimešová. První set tak s velkým náskokem získal Austin. Najednou se vše dařilo, přihrávka byla přesná a také v útoku domácí nebyly schopny vsetínské útočnice zastavit. Výraznou pomocí byl také kvalitní blok. Také druhou sadu ovládnul Vsetín a vše směřovalo k hladkému vítězství. Hráčky Vsetína však nedokázaly soupeřky „dorazit“, začaly chybovat a do hry se vrátily stejné hrubky jako dopoledne. Výsledkem bylo ve třetím setu hladké vítězství Bílovce. Ve čtvrté sadě se vedení přelévalo ze strany na stranu. Do koncovky vstupoval lépe Vsetín, který vedl už 22:20 a mířil za kýženým ziskem tří bodů. Především vlastní chyby a nedůraz na útoku v posledních míčích ale znamenaly, že o vítězi musel rozhodnou až pátý zkrácený set. V něm měl Vsetín drtivý nástup, soupeřky k ničemu nepustil a vyhrál velkým rozdílem 15:8 a celkově 3:2. Austin si tak domů odvezl alespoň dva body.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Věděli jsme, že Bílovec nebude lehkým soupeřem. Výkon v prvním utkání ale opět zaostal za mým očekáváním. Holky vždycky ráno vypadají, jako by se na hřišti viděly poprvé v životě, a dělají velké množství chyb. Důvodem je podle mne málo tréninku, ale s tím se nedá nic dělat. Osm hráček z celkových třinácti studuje nebo pracuje mimo Vsetín a na trénink se dostanou maximálně jednou týdně, a to je znát. Naši soupeři trénují dvakrát, častěji ale třikrát týdně. I přesto bychom se ale měli vyvarovat někdy až začátečnickým chybám, které vyúsťují v dlouhé bodové šňůry soupeřek.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Lucie Čalová, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Dagmar Jasná a Daniela Adamcová. Trenér: Jiří Žůrek.

V příštím kole zajíždí VK Austin Vsetín v sobotu 5. prosince na palubovku předposledního celku tabulky Svitav, které mají zatím pouze dvě výhry. Cílem tedy bude samozřejmě bodovat, nejlépe získat dvě vítězství.