Volejbalistky Austinu opět remizovaly

V předposledním letošním kole druhé ligy zajížděly volejbalistky VK Austin Vsetín na půdu nováčka soutěže Svitav. Ty sice jsou na předposledním místě tabulky, ale ta je letos tak vyrovnaná, že porazit může každý každého. A o tom se přesvědčily i Vsetíňanky, které pomýšlely na dvě vítězství. Po dvou utkáních, jež byly plné neočekávaných zvratů, byly nakonec rády, že si na Valašsko odvezly dva body za vítězství v tie-breaku druhého zápasu.

Svitavy - VK AUSTIN 3:1 (23, -9, 24, 25), 2:3 (26, 9, -20, -17, -10)

Vsetín byl tentokrát oslaben o blokařku Čalovou, smečařku Jelínkovou a univerzálku Kostkovou, ale i tak vyrazil do Svitav v kvalitní sestavě a pomýšlel na zisk dvou vítězství. Hned první sada však ukázala, že splnění tohoto úkolu nebude jednoduché. Domácí si vytvořily několikabodový náskok a i když Austin v závěru mohutně dotahoval, domácí hráčky nejtěsnějším rozdílem vyhrály. Do druhého setu nastoupil Vsetín daleko koncentrovaněji a soupeře doslova smetl z palubovky a dovolil mu jen devět bodů. V dobrém výkonu pak hosté pokračovali i ve třetí sadě a za stavu 24:18 se zdálo, že o výsledku je rozhodnuto. V této chvíli však došlo k nepochopitelnému kolapsu celého týmu, následovala série nevynucených chyb a laxně zahraných útoků, které Svitavy dokázaly zpracovat a s maximálním rizikem avšak úspěšně zaútočit. Vsetín nedokázal z osmi rozeher ani jedinou získat pro sebe a prohrál 24:26. Není divu, že psychicky byly okamžitě nahoře domácí hráčky, které ve čtvrté sadě pokračovaly v kvalitní hře, naopak Vsetín se zpočátku trápil. Nakonec se ale hra dostala do vyrovnané koncovky, v níž byly šťastnější Svitavy a vyhrály celkově 3:1.

I přesto, že prohra Vsetíňankami hodně otřásla, do odvety nastupovaly s cílem vyhrát a zopakovat scénář, který se v posledních několika kolech opakuje. Po ranním prohraném duelu následuje vítězná odveta. V první sadě se však radovaly po velmi vyrovnaném průběhu z vítězství domácí, které vyhrály 28:26. Tato porážka měla opět negativní vliv na psychiku Vsetína, hráčky nebyly schopny odporu a druhou sadu prohrály zcela jednoznačně 9:25 a v matném výkonu pokračovaly i ve třetím setu. Za stavu 10:17 už vše spělo k tomu, že si Svitavy připíší další vyhraný zápas. Vsetínu se nedařilo v obraně a ani na útoku nebyl nijak přesvědčivý. Trenér Jiří Žůrek se proto rozhodl posílit blok a univerzálku Adélu Krchňákovou, které se tentokrát příliš nedařilo, vystřídal blokařkou Alenou Veličkovou. Tento tah se podařil, Vsetín dokázal zabojovat a otočit průběh třetí sady ve svůj prospěch. Také čtvrtý set obměněná vsetínská sestava vyhrála a o vítězi rozhodoval až tie-break. V něm Austin prokázal větší zkušenosti, ale také lepší fyzickou kondici, a vyhrál 15:10. Ze Svitav si tak odvezl alespoň dva body.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Soutěž je letos nejvyrovnanější za všechny roky, co druhou ligu hrajeme. Každé vítězství je proto důležité. Dnešek navíc ukázal, že v ženském volejbale jsou možné nejšílenější zvraty. První utkání jsme měli rozehráno na výbornou, pak přišla krize a totální výbuch. Naopak ve druhém zápase hráčky prokázaly mentální sílu, když se z krajně nepříznivého stavu dokázaly zvednout a vyhrát. I přesto lze říci, že jedna výhra za dva body ve Svitavách je pro nás neúspěchem.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Lenka Michálková, Martina Žůrková, Daniela Adamcová Alena Veličková a Veronika Koňaříková. Trenér: Jiří Žůrek.

V sobotu 12. prosince ukončí VK Austin první polovinu soutěže na domácí palubovce základní školy v Hovězí. Soupeřem mu bude tým Prostějova, který je na tom v průběžné tabulce zcela stejně jako Vsetín. Je tedy pravděpodobné, že zápasy budou vyrovnané a slibují dramatické okamžiky. Přijďte tedy fandit a pomoci vsetínským hráčkám vybojovat důležité body. Začátky utkání jsou v 10 a 13 hodin.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 6