Vsetín lídra tabulky potrápil, ale body nezískal

V sobotu 16. ledna hostily vsetínské druholigové volejbalistky lídra tabulky Nový Jičín. I když to z konečného výsledku nevypadá, sehrály s ním vyrovnané utkání plné dlouhých a dramatických výměn. Nakonec se však vždy projevila vyšší kvalita novojičínské sestavy a hosté zvítězili ve všech setech.

AUSTIN – Nový Jičín 0:3 (-22, -22, -16), 0:3 (-11, -16, -20)

Nový Jičín je už několik sezón jasným lídrem druhé ligy. Jeho tým je složen z hráček, které svou výkonností patří do vyšší soutěže. Do té však celek nechce postoupit a každoročně ovládá druholigovou tabulku, přičemž všichni soupeři se na něj dívají z uctivé vzdálenosti.

S tímto vědomím vstupovaly vsetínské hráčky i do zatím posledního měření sil. Plán byl jednoduchý, a to hrát bez respektu a snažit se se soupeřkami držet co nejvíce krok. A to se většinou dařilo. V útoku byly vsetínské hráčky se soupeřkami srovnatelné, v prvním utkání dokonce lépe blokovaly, na vítězství ani v jedné sadě to ale nakonec nestačilo. Rozhodla kvalita servisu, která byla na straně Jičína velmi vysoká. Za vyrovnaného průběžného stavu či dokonce vsetínského vedení se pravidelně dostavila šňůra servisů, se kterými se domácí přihravačky nedokázaly poprat. Buď jej nezpracovaly vůbec nebo jen tak, že míč dokázaly na stranu soupeře vrátit „zadarmo“, což Jičín nemilosrdně trestal.

S tělocvičnou na Hovězí se tak Austin rozloučil dvěma porážkami 0:3, ale s vědomím, že dokáže vzdorovat i celkům z popředí tabulky.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Za dobu, kdy se s Novým Jičínem střetáváme, byly tyto poslední zápasy nejvyrovnanější, i když to z výsledku není patrné. Podali jsem bojovný výkon, který se musel divákům líbit. Pokud jsme se dostali do mezihry, dokázali jsme Jičín pořádně potrápit. Nakonec nás ale soupeř doslova zlikvidoval servisem.

V prvních dvou kolech po Vánocích jsme potkali první a druhý tým tabulky. Doufáme tedy, že v příštích utkáních už konečně začneme sbírat nějaké ty body. Snad se nám bude lépe dařit v naší zrekonstruované hale Na Lapači, kde sehrajeme první utkání v sobotu 6. února.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Lucie Čalová, Martina Jelínková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Nikola Kostková. Dagmar Jasná, Daniela Adamcová.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4