Ženy Austinu loupily v Brně

Do brněnského Juliánova, pátého celku průběžné tabulky, vyrazilo pouze torzo druholigového ženského volejbalového týmu. Celek oslabila řada nemocí, takže nastoupil jen se sedmi hráčkami. V Brně navíc nedokázal v minulých sezónách ani jednou vyhrát. Snad právě vědomí, že ani za jednu hráčku není náhrada, přinesla vynikající týmový výkon odměněný dvěma cennými výhrami.

Brno–Juliánov – AUSTIN 2:3 (27, -14, 18, -25, -13), 1:3 (-23, -22, 24, -23)

Do Brna neodcestovaly z obvyklé sestavy Alena Veličková, Lucie Čalová a libero Nikola Kostková. Na její místo tak v úvodním utkání nastoupila smečařka Martina Jelínková. V oprvním setu si domácí hned od počátku vytvořily výrazný náskok a těžily hlavně z nevynucených chyb Vsetína. V průběhu hry se ale hráčky Austinu výrazně zlepšily a dokázaly stav srovnat. Drama nakonec vyvrcholilo vítězstvím Brna 29:27. Výkon Vsetína se ale stále zlepšoval, což potvrdil výrazným vítězstvím ve druhé sadě. Ve třetím setu Brňanky zpřesnily hru a držely vyrovnaný stav až do koncovky. V ní, ale přišlo několik chyb Austinu a Juliánov se mohl radovat z vedení 2:1. Třetí sada byla opět dramatem, z něhož tentokrát vyšel po vítězství 27:25 lépe Vsetín. O vítězi tedy rozhodovala zkrácená hra. Do ní Vsetín nevstoupil příliš šťastně a prohrával už o pět bodů. Bojovným výkonem se ale hráčkám z Valašska podařilo stav otočit a mohly se tak vůbec poprvé radovat z vítězství na palubovce Juliánova.

Po kvalitním výkonu nebyl do odvety důvod měnit sestavu a na liberu měla opět nastoupit Jelínková. Při rozcvičování se však zranila jinak nejúdernější hráčka Vsetína Michaela Klimešová, což znamenalo, že libero muselo převléknout dres a nastoupit na pozici smečařky. Vsetín tak měl v té chvíli k dispozici již jen šet hráček. Ty však pokračovaly ve vynikajícím výkonu z dopoledne a po velmi vyrovnaném průběhu hra se dostaly do vedení 2:0 na sety. Ve třetí sadě Austin také po celou dobu vedl, ale za vedení 23:21 přišla série chyb na přihrávce, kterých Brno využilo, a po výhře 26:24 snížilo na 1:2. Ve čtvrté sadě pokračoval na palubovce velký boj. Vsetín se opět dostal do koncovky za svého vedení 23:21. Následovaly ale opět dvě chybičky způsobené ubývajícími silami a srovnání stavu. Tým se však v této chvíli zmobilizoval, vyhrál důležitou dlouho rozehru a následnou tvrdou smečí Dagmar Jasné získal tříbodové vítězství 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Za dnešní výkon holky zaslouží pochvalu. Při odjezdu jsem si říkal, že jakýkoli bod z Brna bude úspěchem. Vždyť jsme v Juliánově ještě ani jednou nevyhráli a jeli jsme v opravdu velmi okleštěné sestavě bez možnosti jakéhokoli střídání. Hráčky ale ukázaly, že se dokáží semknout a podat velmi kvalitní výkon, i když závěr druhého zápasu už dohrávaly skutečně z posledních sil.

Díky dvěma cenným vítězstvím jsme udrželi kontakt se středem tabulky a vzhledem k tomu, že už máme za sebou dva nejlepší týmy, mohli bychom se ještě posunout vzhůru. Nyní máme dva týdny na to, abychom se dali fyzicky dohromady a 6. února v premiérovém utkání v rekonstruované hale Na Lapači podali opět kvalitní výkon. Čekají nás průběžně třetí Kylešovice, což je velmi silný tým. Věříme, že nás naši fanoušci přijdou povzbudit.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Martina Jelínková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 2