VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Kadetky nezískaly ve Zlíně ani set

I ve třetím kolek krajského přeboru kadetek potvrdil Zlín svou pozici favorita soutěže a v domácím prostředí zvítězil dvakrát 3:0 (20,16,19), (9,24,24). Naše děvčata zase potvrdily, že jsou dosud jediným soupeřem, který dokáže výběrovou volejbalovou třídu Zlínského gymnázia alespoň potrápit. A to přes skutečnost, že v tomto kole neutrhly ani bod.

A co nato jejich trenér?

Velká vánoční pauza, školní povinnosti i nemoc se podepsaly na tréninkové docházce většiny holek. Při průměrném jednom tréninku týdně se nemůžeme rovnat se zlínským družstvem, které trénuje 4 x týdně. Proto je výsledek pro nás přijatelný. V prvním zápase jsme tahali za kratší konec a na hřišti se hodně hledali. Holky byly pomalé v pohybu k míči, často si dávaly přednost a když hodně míčů z útoků skončilo v zázemí, nemohli jsme vybojovat více.

Druhý zápas jsme začali výborně, vedli jsme 4:0, ale pak jsme přestali hrát. Proto jen 9 bodů v setu. Teprve ve druhém setu jsme se zvedli, dělali podstatně méně chyb a po celý set si drželi bod, dva navíc. Jen v koncovce jsme nejdříve ztratili čtyři body za sebou a soupeř vedl 23:19, my jsme srovnali, ale také následně zkazili podání a chyba na příjmu rozhodla. Začátek třetího setu se nám hodně vyvedl, vedli jsme dokonce 7 bodů, ale pak přišla šňůra devíti podání, se kterými jsme si neporadili ani po dvou taimech a náskok byl pryč. Po přetahované nastal vyrovnaný stav 24:24, ale přišlo opět pokažené podání a nezvládnutý příjem a i tento set nám utekl. Bohužel žádná z holek nedokázala podat 3 x za sebou, to nás hodně sráží, schází i lepší pohyb proti míči. V ostatních činnostech jsme byli Zlínu vyrovnaným soupeřem.