Austin pokřtil opravenou halu remízou

V prvním utkání v rekonstruované sportovní hale Na Lapači přivítaly v sobotu 6. února volejbalistky VK Austin Vsetín třetí celek průběžné tabulky Kylešovice. V prvním utkání sice prohrály, ale v odvetě se spravily chuť a získaly cenné vítězství.

AUSTIN – Kylešovice 1:3 (27, -19, -18, -23), 3:0 (20, 26, 17)

Vsetín nastoupil do zápasu bez zraněné smečařky Michaely Klimešové, jinak ale kompletní. Hala Na Lapači pro něj tentokrát neznamenala výhodu domácího prostředí, neboť po rekonstrukci v ní absolvoval pouze dva tréninky. Hráčky studující na vysokých školách v ní hrály vůbec poprvé. Nové osvětlení i palubovka tak byly pro oba týmy novinkou.

Kylešovice, s nimiž na podzim Vsetín uhrál remízu, vstoupily do utkání rázně a hned zpočátku si vybudovaly až desetibodový náskok. Domácím se nedařil hlavně příjem servisu a nahrávačka Petra Evjáková tak nemohla kombinovat se svými útočnicemi. Ve druhé části úvodní sady se ale hra Vsetína zlepšila a následovala velmi dramatická koncovka, z níž nakonec Austin vyšel lépe a vyhrál 29:27. Další tři sady měly také velmi vyrovnaný průběh, na konci se však vždy radovaly Kylešovice, které předčily domácí hráčky hlavně vynikající přihrávkou a hrou v poli. Mrzela zejména čtvrtá sada, kterou měl Austin dobře rozhránu a vedl v koncovce 23:21. Ve chvíli, kdy už hráčky i zaplněná divácká tribuna pomýšleli na tie-break však přišel kolaps na přihrávce a prohra 23:25. Celkově tedy Kylešovice vyhrály úvodní duel 3:1.

Do odvety nastoupily Kylešovice i Vsetín v obměněné sestavě. Hosté vystřídali nahrávačku i libero, na vsetínské straně na postu univerzála nahradila Adélu Krchňákovou Alena Veličková a v polovině první sady smečařku Danielu Adamcovou Jana Mikulajová. Kylešovickému trenérovi se rošáda v sestavě nevyvedla a i když postupně vrátil do hry původní hráčky, na rozjetý Vsetín, jemuž naopak změny v sestavě prospěly, už Kylešovice nestačily. Austin v první sadě zvítězil 25:20. Druhá sada byla opět velkým dramatem se šťastnějším koncem pro Vsetín, když vyhrál 28:26. Ve třetím setu si domácí hráčky vytvořily hned od počátku náskok a set i zápas dovedly do vítězného konce.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Trošku jsme se v prvním utkání v hale hledali a na hře to bylo vidět. Chybí nám navíc zraněná Klimešová a její údernost na smeči, další smečařka Adamcová má také problémy s ramenem. Sestavu tak musíme různě kombinovat. Zatím to ale vcelku vychází. I tentokrát jsme se postupně dostali do hry a zjistili, že na soupeře, který je v tabulce na třetím místě, máme. Škoda pokažené koncovky čtvrté sady prvního zápasu, kterou jsme vlastními chybami odevzdali. Holky ale nesvěsily hlavy a v odvetě podaly bojovný výkon, který se musel divákům líbit. Tři body do tabulky pro nás znamenají, že její střed je neustále velmi vyrovnaný. Jsme nyní sedmí a na pátou příčku ztrácíme pouze tři body.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Alena Veličková, Nikola Kostková.

V dalším kole zajíždí v sobotu 13. února Vsetín na půdu Šlapanic, se kterými na podzim prohrál 1:3 a 2:3.

foto: Deník/Dušan Póč

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 6