VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Šlapanice opět nad síly Austinu

Stejně jako na podzim, ani v odvetném dvojutkání, tentokrát na palubovce soupeře, nedokázaly volejbalistky Austinu Vsetín porazit celek Šlapanic. Z jihu Moravy si přivezly dvě porážky 1:3.

Šlapanice – VK AUSTIN 3:1 (-21, 15, 18, 18), 3:1 (-20, 11, 24, 15)

I přesto, že se vrátila po zranění smečařka Klimešová, nastoupila zpočátku prvního duelu vítězná sestava z minulého utkání s Mikulajovou na jejím místě. Domácí tým si hned na úvod prvního setu vypracoval mírný náskok, který se však Vsetínu v průběhu hry podařilo vymazat a dokonce stav otočit ve svůj prospěch. Výsledkem bylo vítězství 25:21 pro Austin. Od počátku druhé sady ale domácí hráčky zpřesnily hru a zejména „přitlačily“ na servisu. A to se ukázalo jako rozhodující ve všech zbývajících sadách. Právě servis byl tím, čím vsetínské hráčky za svým soupeřem zaostávaly. Vsetín měl problémy s jeho přihrávkou a pokud jej už zpracoval, následný útok byl málo razantní. Nepomohly ani změny v sestavě a Šlapanice si připsaly výhru 3:1.

Do odvety nastoupil Vsetín s nejzkušenějšími hráčkami v sestavě a snažil se nápor domácích eliminovat. Šlapanice navíc nastoupily s druhou nahrávačkou, která byla daleko menší než jejich jednička, a její náhry nebyly tak kvalitní. Austin toho dokonale využil a také ve druhém utkání získal úvodní set. Domácí tým se zalekl možných problémů a tak od druhé sady nasadil základní sestavu, což mělo za následek vyrovnání stavu. Rozhodnutí přinesl třetí set, který Vsetín ztratil po vyrovnané hře až v samotném závěru nejtěsnějším rozdílem 24:26. Ve čtvrtém dějství si už Šlapanice vcelku jednoznačně dokráčely pro celkové vítězství.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Potýkáme se stále se stejným problémem, kterým je špatná přihrávka servisu. Naše hráčky nedisponují tak kvalitním podáním, abychom přihrávku mohli nějak natrénovat a v zápasech se to ukazuje naprosto jasně. Dokážeme sice i s celky z horní poloviny tabulky hrát vyrovnanou partii, ale pak přijde pěti i vícebodová šňůra velmi kvalitních servisů, s nimiž se neumíme vypořádat, a to rozhoduje. Buď je nezpracujeme vůbec, nebo tak, že nemůžeme tvrdě útočit.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Alena Veličková, Nikola Kostková, Michalela Klimešová, Martina Žůrková.

V dalším kole hostí v neděli 21. února Vsetín od 10 hodin na vlastní půdě poslední Opavu.