Austin splnil cíl, body zůstaly na Vsetíně

V dalším kole II. ligy žen hostily volejbalistky VK Austin poslední celek tabulky Happy sport Opava. Cílem tak nemohlo být nic jiného než plný bodový zisk. To se také podařilo. Austin soupeřky v obou utkáních přehrál, zaváhání přišlo pouze v první sadě druhého zápasu.

VK AUSTIN – Opava 3:0 (18, 15, 17), 3:1 (-21, 10, 17, 11)

Hráčky Austinu nastupovaly do utkání s vědomím, že si nesmí nechat od soupeřek vnutit jejich styl hry. Právě na to doplatily na podzim, kdy v prvním utkání na půdě soupeře přenechaly mladým hráčkám Opavy aktivitu, ty toho využily a vyhrály 3:0. Druhý podzimní zápas již byl ale naštěstí zcela v režii Vsetína.

Tentokrát Vsetín zahájil utkání velmi dobře. Soupeř sice držel s domácími krok, ale hráčky Austinu si stále udržovaly drobný náskok, který ve střední části sady ještě navýšily. Ve druhé sadě Opava držela vyrovnaný stav do druhého technického oddechového času. Za stavu 16:14 zavelela k náporu kapitánka Evjáková, která svým kvalitním servisem zatlačila soupeřky do defenzivy. Přidaly se k ní i spoluhráčky a Vsetín tak odskočil až na 23:14. Opava pak pouze kosmeticky upravila výsledek a Valašky zvítězily 25:15. Třetí sada začala opět náporem Austinu, který se dostal do vedení 10:4 a 19:10. Hráčky Happy sport pak sice dokázaly ztrátovat, ale stejně tak pravidelně bodoval Vsetín a dotáhl set i zápas do vítězného konce 25:17 a 3:0.

Do odvety trenér Jiří Žůrek částečně obměnil sestavu, aby dostaly možnost i další hráčky. Opava ale nehodlala složit zbraně a zlepšeným výkonem udržovala vyrovnaný stav setu až do koncovky. V ní bohužel domácí udělaly několik chyb a z výhry se tak radoval soupeř. Na hřiště se tak vrátila vítězná sestava, v níž pouze Adamcová nahradila Jelínkovou. Vsetín se do soupeře zakousnul naplno a za 17 minut a pouhých pět otočení zvítězil 25:10. Ve třetí sadě vydržel vyrovnaný stav pouze prvních šest výměn. Za stavu 3:3, přišla na servis Jasná a Opavě se podařilo získat rozehru až za stavu 3:11. Také tento set dotáhly Vsetíňanky přesvědčivě do vítězného konce. Čtvrtá sada, do níž nastoupila místo Krchňákové na místo univerzála Veličková, trvala už je 14 minut a skončila jasnou výhrou Austinu 25:11 a celkově 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř a byli jsme na něj dobře připraveni. Hráčky Opavy jsou sice mladé a menších postav, ale v poli jsou velmi šikovné. Naordinovali jsme si proto tvrdou hru a snažili se o to, abychom soupeřky nedostali do hry vlastním přičiněním. To se nám, až na krátký výpadek v prvním setu druhého utkání, podařilo, a splnili jsme cíl, kterým byl plný bodový zisk. I když jsme stále na 8. místě tabulky, na pátý Bílovec ztrácíme pouze 3 body. A právě s Bílovcem budeme hrát příští kolo 5. března doma. Pak nás čekají také doma předposlední Svitavy a v posledním kole budeme hrát v Prostějově, který je nyní o dva body před námi na šestém místě. Je tedy ještě šance v tabulce poskočit nahoru.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Alena Veličková, Nikola Kostková, Michalela Klimešová, Adéla Krchňáková.