VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin s Bílovcem opět remizoval

V dalším kole II. ligy žen hostily volejbalistky VK Austin ve sportovní hale Na Lapači tradičního rivala z Bílovce, se kterým pravidelně sehrávají velmi vyrovnané duely. Po podzimní remíze v Bílovci, kde Vsetín prohrál 0:3 a vyhrál 3:2, se role obou celků na Vsetíně vyměnily. V prvním utkání Vsetín vyhrál 3:0, ve druhém pak 3:2 zvítězil Bílovec.

VK AUSTIN – Bílovec 3:0 (20, 13, 20), 2:3 (-22, -15, 22, 16, -12)

Vsetínský tým měl k dispozici všechny hráčky kromě Aleny Veličkové, takže mohl pomýšlet na úspěch. To se také potvrdilo v ranním utkání, kde Austin v prvních dvou setech svého soupeře přehrával a vcelku lehce se dostal do vedení 2:0 na sety. Ve třetí sadě ale Bílovec zlepšil hru a až do poloviny setu vedl, místy dokonce i o pět bodů. Vsetínské hráčky se ale dokázaly zvednout a několika vícebodovými sériemi nakonec dovedly set i zápas do vítězného konce. Připsaly si tak důležité tři body.

Do odpolední odvety domácí hráčky nastoupily, snad pod dojmem lehkého ranního vítězství, nekoncentrovaně, a než se nadály, prohrávaly o deset bodů. I přes mohutný finiš v závěru už si Bílovec nenechal výhru vzít. Stejná situace se opakovala i ve druhé sadě, kterou Vsetíňanky vůbec nezvládly, a prohrály vysokým rozdílem 15:25. Třetí sada byla velkým bojem, který rozhodla až samotná koncovka, v níž byl Vsetín tím více šťastným a snížil stav na 1:2. Na Bílovci porážka zanechala stopu, čehož Austin dokonale využil a velmi rychle srovnal na 2:2. O vítězi tedy měl rozhodnout až pátý zkrácený set. Psychickou výhodu měly samozřejmě domácí hráčky, ale v samotném úvodu tie-breaku udělaly pět nevynucených chyb a pustili soupeře do vedení. Ten už si jej po celou sadu nenechal vzít a dotáhl jej do vítězného konce poměrem 15:12 a celkově vyhrál 3:2.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Dvě vítězství nás mohla posunout v tabulce právě před Bílovec a tak samozřejmě nemůžeme být se ziskem čtyř bodů zcela spokojeni. Holky soupeře před odvetou podcenily a přišel zasloužený trest. Za vedení Bílovce 2:0 už to s námi vypadalo zle, nakonec jsme se zvedli, srovnali a pomýšleli dokonce na druhé vítězství. Škoda, že to nevyšlo. Na druhou stranu, s Bílovce hrajeme vždy vyrovnaně, o čemž svědčí zcela stené výsledky podzimního duelu. Tehdy bral čtyři body Bílovec, dneska my.

V dalších kolech máme lehčí los, příští týden přivítáme předposlední Svitavy a pak jedeme do Prostějova. Oba týmy jsou hratelné. Bílovec čeká první Nový Jičín a druhá Ostrava. Tak se snad před něj ještě dostaneme.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Nikola Kostková, Michalela Klimešová, Adéla Krchňáková.