Volejbalistky VK Austin vstoupily do sezóny vítězně

V sobotu 1. října začala druholigovým volejbalistkám VK Austin nová sezóna dvojutkáním na palubovce Bílovce. S tímto soupeřem sehrávají Vsetíňanky tradičně velmi vyrovnaná utkání a stejný průběh očekávaly i tentokrát. Vše ale dopadlo zcela jinak. Vsetín byl v obou utkáních lepším týmem a zaslouženě si z Bílovce odvezl plný počet bodů.

Bílovec – VK AUSTIN 0:3 (-17, -22, -19), 0:3 (-16, -17, -18)

Vsetín odcestoval k prvnímu dvojutkání sezóny v téměř kompletní sestavě, chyběly pouze smečařky Adamcová a Koňaříková. V základní sestavě prvního utkání nastoupila na pozici smečařky Krchňáková, jejíž místo na postu univerzálního hráče obsadilo loňské libero Kostková. Liberem pro novou sezónu se stala Jelínková, která ze zdravotních důvodů musela opustit místo smečařky. Na bloku hrála osvědčená dvojice Jasná,  Čalová, nahrávala Evjáková a hlavní smečařkou byla úderná Klimešová. V úvodu první sady byla hra obou celků vyrovnaná, ale postupem času se začaly více prosazovat hráčky Vsetína, které dokázaly eliminovat útoky Bílovce a následně proměňovat „bodovky“. První sada tak vyzněla jasně ve prospěch Vsetína. Začátek druhého setu ale hostujícímu týmu utekl a rázem prohrával až o šest bodů. Koncentrovanou hrou ale Vsetíňanky přinutily domácí k chybám, které umožnily srovnat hru a VK Austin nakonec dovedl druhou sadu do vítězného konce. Ve třetí sadě už Vsetín neponechal nic náhodě a ujal se hned od počátku výrazného vedení. Na postu univerzála se v závěru objevila Veličková, která se tak spolu s celým týmem mohla radovat z vítězství 3:0.

Do odvety nastoupil Vsetín s pozměněnou sestavou, když na smeči nahradila Krchňákovou Mikulajová a na bloku Čalovou Veličková. Také střídající hráčky podaly velmi kvalitní výkon a Austin si tak dokráčel pro druhé vítězství v poměru 3:0.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Na holkách bylo vidět, že už se na začátek sezóny hodně těšily. Projevila se poctivá letní příprava a celý tým podal velmi dobrý výkon ve všech herních činnostech. Spokojen jsem byl především s kvalitní hrou v poli. Jak na tom ale skutečně jsme, uvidíme až v dalších utkáních s celky, které v loňské sezóně skončily v tabulce nad námi.

Sestava Vsetína: Lucie Čalová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Martina Žůrková.

V dalším dvojutkání II. ligy se volejbalistky VK Austin Vsetín představí v sobotu 15. října na domácí palubovce sportovní haly Na Lapači, a to od 9 a 11 hodin. Soupeřem jim bude třetí celek uplynulé sezóny – Kylešovice.

Posledních 30 dnů: 144 | Posledních 7 dnů: 26 | Poslední den: 0