Volejbalistky doma získaly pouze bod

V sobotu 15. října se vsetínské volejbalisty představily porvé v této sezóně na domácí palubovce, kde hostily Kylešovice, které v uplynulé sezóně skončily v tabulce na třetím místě. Hosté tak byli favority dvojutkání a papírové předpoklady naplnili a v obou utkáních zvítězili. Vsetín však hlavně ve druhé utkání byl Kylešovicím vyrovnaným soupeřem a dokonce sahal po vítězství. To ale nakoc přece jen vybojovaly nejtěsnějším rozdílem volejbalisty ze severu Moravy.

VK AUSTIN – Kylešovice 0:3 (-19, -16, -22) 2:3 (-20, -23, 15, 21, -13)

Vsetín se doma představil v plné sestavě, ale se soupeřkami dokázal v prvním utkání držet krok pouze do poloviny prvního setu, kdy se dostal dokonce do jednobodového vedení. Pak už převzaly aktivitu Kylešovice a dokázaly zvítězit ve všech třech setech. Austinu se nedařilo bránit rychlé útoky blokem a ani hra v poli tentokrát nebyla příliš kvalitní. Po nepřesné přihrávce se nahrávačce Evjákové nedařilo zásobovat útočnice dobrými náhrami a ty jí  svými nedůraznými útoky nijak nepomohly. Soupeř byl zkrátka lepší ve všech herních činnostech a zlepšení nepřineslo ani míchání se sestavou. Vyrovnanější hru přinesl pouze třetí set, ale i v něm se nakonec z vítězství radovaly Kylešovice.

Do odpolední odvety vstupoval Vsetín se snahou zkvalitnit svou hru. To se mu sice podařilo, ale i přesto získaly Kylešovice první dvě sady pro sebe. Austin se ale nevzdal a v dalších dvou sadách byl lepším celkem a zaslouženě srovnal stav na 2:2. O vítězi tak musel rozhodnout pátý zkrácený set. V něm byla hra vyrovnaná až do stavu 13:13, kdy, bohužel pro Vsetín, přišly dvě chyby na přihrávce a ze dvou bodů se mohly radovat kylešovické hráčky. Vsetín si tak připsal pouze jeden bodík do tabulky.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: V dopoledním utkání byly Kylešovice lepší. Nedařilo se nám a ani změny v sestavě nepřinesly zlepšení výkonu. Odveta už byla z naší strany lepší, po řadě střídání se podařilo najít optimální sestavu, která byla schopna soupeři vzdorovat. V tiebreaku byl ale nakonec šťastnější soupeř.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Veronika Koňaříková, Martina Žůrková.