Austin přivezl z Brna pět bodů

V sobotu 22. října vsetínské volejbalisty hrály v Brně na půdě Juliánova. V prvním zápase nedovolily domácímu týmu získat ani set a vcelku jasně zvítězily 3:0. Druhé utkání přineslo velké drama, které skončilo vítězstvím Vsetína až v pátém zkráceném setu, a to poměrem 20:18. Austin si tak z jihu Moravy přivezl pět cenných bodů do tabulky, ve které mu zatím patří velmi pěkné čtvrté místo.

Juliánov - VK AUSTIN 0:3 (-18, -22, -23), 2:3 (-27, 18, -16, 20, -18)

Do ranního utkání vstoupil Vsetín výborně, ujal se vedení 4:0 a několikabodový náskok si udržel až do konce sady. Stejně dobře začalo i druhé dějství, v jehož závěru se ale Brnu podařilo dostat se až na rozdíl jediného bodu. Závěr však opět patřil Vsetínu. Nejvyrovnanější průběh přinesla třetí sada, v níž dokonce domácí tým šel do tříbodového vedení 17:13. Vsetínský celek však nepodlehl panice a po vyrovnání na 23:23 dvěma vítěznými míči rozhodl sadu i celý zápas.

Do druhého zápasu trenér Žůrek udělal několik změn v sestavě a šanci od začátku dostala i mladá smečařka Koňaříková. Vsetíňanky začaly dobře, ale následně je domácí začaly trápit dobrým servisem a otočily stav na 15:10. Ve střední části setu se pak hra vyrovnala a Vsetínu se podařilo dorovnat stav na 22:22. V té chvíli se na hřiště vrátila zkušenější Kostková a Vsetín nakonec v samotné koncovce vyhrál 29:27. Juliánov ale nesložil zbraně a ve druhém setu dokázal zvítězit 25:18. Třetí sada naopak zcela jasně patřila hostům, kteří ji vyhráli rozdílem devíti míčů. V té chvíli se zdálo, že Vsetín míří k zisku tří bodů. Ve čtvrté sadě byla hra vyrovnaná až do stavu 19:19. Vsetín poté několikrát chyboval a domácím tak umožnil srovnání stavu na 2:2. Rozhodující tie-break byl vyrovnaný až do samotného závěru, kdy měly oba týmy nekolik matchballů. Šťastnější nakonec byl Vsetín, který zvítězil 20:18 a připsal si další dva body za vítězství 3:2.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Dopoledne jsme byli od počátku lepším týmem a to i přesto, že se výkon domácích zlepšoval. Ve třetím setu jsme se dostali ze složité situace, kdy soupeř vedl, a zaslouženě jsme vyhráli. Ve druhém utkání jsme pozměnili sestavu, a do hry se zapojily i všechny hráčky z lavičky. Ty svou hrou nezklamaly a po kolektivním výkonu a i s troškou štěstí v tie-breaku nám patřilo i vítězství ve druhém utkání.

Sestava Vsetína: Lucie Čalová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Veronika Koňaříková, Martina Žůrková.

V dalším kole přivítají hráčky VK Austin Vsetín v sobotu 5. listopadu  na domácí půdě haly Na Lapači průběžného lídra tabulky Opavu, která zatím prohrála v osmi utkáních pouze dvakrát, a to vždy v tie-breaku. Začátek prvního zápasu je v 9 hodin, odveta se bude hrát přibližně ve 13 hodin.