VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin na lídra tabulky doma nestačil

Soupeřem vsetínských volejbalistek byl v sobotu 5. listopadu v dalším kole soutěže vedoucí tým druholigové tabulky Opava. Ani ve druhém domácím dvojutkání se však Austinu nepodařilo před vsetínskými fanoušky zvítězit, i když k zisku alespoň jednoho bodu měl především ve druhém zápase velmi blízko. Soupeř, který ještě v loňském roce hrál první ligu, nakonec prokázal více zkušeností a neztratil na Valašsku ani bod.

VK AUSTIN – Opava 1:3 (-16, -14, 23, -16), 1:3 (16, -18, -21, -24)

V první sadě úvodního duelu zpočátku ani nebylo znát, že proti Vsetínu stojí hráčky s dlouholetými zkušenostmi z první ligy. Domácím se dařilo eliminovat jejich útoky a naopak samy úspěšně získávaly body. Stav však byl vyrovnaný pouze do první třetiny sady, kdy se soupeř začal prosazovat především díky kvalitnímu servisu, s nímž se Vsetíňanky nemohly vypořádat a tedy následně dobře útočit. Opava si tak nakonec vcelku lehce došla pro vítězství. Stejně tomu bylo i ve druhé sadě. Třetí set se naopak vyvíjel lépe pro Austin, který se do koncovky dostal s komfortním vedením 24:19. Pak ale přišel nápor Opavy, který naštěstí domácí v poslední chvíli odrazily a vyhrály 25:23. Ve čtvrté sadě pokračovaly vsetínské hráčky v dobrém výkonu až do stavu 16:15, kdy následně došlo k velkému útlumu, který nepomohlo zvrátit ani několikeré střídání. Opavanky získaly 10 bodů v řadě a po výhře 25:16 získaly set i celý zápas poměrem 3:1.

V odvetě provedl trenér Jiří Žůrek několik změn v sestavě a děvčata nastoupila s odhodláním porvat se o body. Svým kvalitním výkonem Opavu v prvním setu dokonale zaskočila a zvítězila jednoznačně 25:16. Soupeřky následně zpřesnily svou hru, přitlačily na servisu a získaly další dvě sady. Škoda je především třetího setu, ve kterém Vsetín většinou vedl a vedení i celý set ztratil až v samotném závěru. Největší drama přinesla čtvrtá sada. Austin nechtěl z utkání odejít bez bodu a se soupeřem držel krok až do samotného závěru. V něm byl přece jen nakonec šťastnější soupeř, který po chybě Vsetína v útočné fázi vyhrál 26:24 a celkově 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Nastoupili jsme do utkání bez respektu, i když byl našim soupeřem velmi zkušený celek. V prvním utkání byl naší slabinou příjem kvalitního servisu Opavy, po němž jsme nemohli využívat středových hráček a naše smečařky dokázala obrana Opavy eliminovat. V odvetě už to bylo o něčem jiném a hráli jsme se soupeřem vyrovnanou partii. V koncovkách ale soupeř potvrdil své kvality a zkušenosti, když narozdíl od nás téměř nechyboval. Ke srovnání stavu na 2:2 jsme i přesto měli velmi blízko a následný tie-break by už mohl dopadnout jakkoli. Je to škoda, alespoň bod jsme si zasloužili.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Veronika Koňaříková, Martina Žůrková, Daniela Adamcová.

V dalším kole zajíždějí hráčky VK Austin Vsetín v sobotu 12. listopadu  do Šlapanic u Brna. Souboj těchto celků bude bojem o 4. příčku, která zatím s dvoubodovým náskokem patří právě celku v jihu Moravy.