První body pro juniorky

Na domácí palubovce se utkaly naše juniorky se zkušenějším a věkově starším soupeřem – TJ Sokol Střítež.

První zápas – první body – 3:1  (20,-17,17,20).  Od začátku naše holky bojovaly o každý bod, výborně zahrály v poli a získaly výrazný náskok šesti bodů.  Při bodovém zisku 18 se ale nechaly zaskočit dobrý podáním soupeřek, stav se vyrovnal, ale po úspěšném útoku se dotáhly do jeho získání.  Ve druhém setu opět byl soupeř úspěšný na podání, získal výrazný náskok a ten již udržel až do konce. Od třetího setu se však naše hráčky uklidnily, výborně hrály zejména na obraně, a když nechybovaly ani v ostatních činnostech, uhrály první vítězství v soutěži.

Druhý zápas – 1:3 (23,-24,-23,-24). Nejtěsnější možný výsledek ve všech setech byl obrázkem urputného a vyrovnaného boje na palubovce. Oba týmy ale dělaly značné množství nevynucených chyb, což kazilo herní projev. Naše děvčata značně kazila podání, což jim neumožnilo získat potřebný klid, sebedůvěru a potřebný náskok. Ztráta takového utkání všechny značně mrzela, zvláště, když ve třetím i čtvrtém setu měly několik setbolů, které zbytečnými chybami nevyužily.

Na útoku chyběla větší odvaha a sebedůvěra, smeče většinou jen uhrané, lehce zpracovatelné dobrým příjmem soupeřek. Strašně moc pokažených podání, a to zejména v rozhodujících chvílích. To je podle trenéra příčina neúspěchu v II. utkání.