JKY – zisk nebo ztráta bodů?

Další dvojzápas juniorek s družstvem VK Val. Meziříčí byl první odvetou za první dvě porážky v soutěži. Tentokrát si naše holky vedly výrazně lépe, když v prvním zápase vyhrály 3:2 (-20,21,-15,20,4),  ve druhém si nechaly lepší výsledek uklouznout v naprosté koncovce a prohrály 1:3 (-16,-17,23,-24).

Do utkání vstoupily JKY s odhodláním, ale velkou nervozitou. Než začaly skutečně hrát, prohrávaly o 8 bodů a to jen vlastními chybami. Pak se teprve vzbudily, zlepšily přihrávku, přidaly i úspěšné útoky, na zvrat v utkání to však nestačilo. Je skutečností, že výkon byl ovlivněn obnoveným zraněním nahrávačky Krejčí, kterou neměl v průběhu setu kdo vystřídat. Od druhého setu zaskočila na tento post smečařka Štachová a výsledkem byl zisk setu.  V dalších setech rozhodla o vítězství kvalita podání, což se podařilo na střídačku oběma družstvům.  Do druhého zápasu poslal meziříčský trenér na palubovku náhradnice, paradoxně ty však podaly lepší výkon než první šestka. Opět rozhodovalo  lepší  podání (z domácích hráček byla výrazně úspěšná Štachová), na útoku i v obraně byl výkon obou družstev zcela srovnatelný. Dramatický a bojovný závěr utkání nakonec lépe zvládly hostující hráčky, které až v koncovce srovnaly na 24:24, v poli ubránily útoky našich hráček a jejich poslední smeč skončil po teči v zázemí. Našim děvčatům přitom stačil k zisku minimálně jednoho bodu jediný úspěšný smeč.

Pochvalu za výkon tentokrát zaslouží především Natka Štachová, která se rychle adaptovalo do postu nahrávačky a dobře zahrála i při obraně v poli. I když se ve hře občas objevily i zcela zbytečné chyby (zejména zkažených podání bylo tentokrát hodně), potěšila bojovnost, k vidění byly i opravdu pěkné volejbalové akce.