Volejbalistky Austinu poprvé vyhrály doma

V sobotu 26. listopadu hostily volejbalistky VK Austin Vsetín v dalším dvojkole II. ligy svého souseda v tabulce Ostravu „B“. Souboj se soupeřem, který měl v průběžné tabulce stejný počet bodů jako Vsetín, sliboval dramatický boj. A také tomu tak bylo. Ranní utkání získaly volejbalistky ze severu Moravy, odpolední odvetu ovládly hráčky domácího týmu. Vsetín tak poprvé zvítězil před domácím publikem. Dělba dodů přinesla Austinu posun na 5. místo v tabulce. Čtvrtá Ostrava i šesté Šlapanice mají stejný počet bodů.

VK AUSTIN – Ostrava B 1:3 (-25,21,-19,-9), 3:1 (-22,20,19,19)

Vsetín vstoupil do prvního utkání bez respektu a v úvodu první sady se ujal až pětibodového vedení. Ostravě se nedařila přihrávka a naopak domácí předváděli téměř bezchybnou hru. Do koncovky vstupoval Vsetín za stavu 20:15 a zdálo se, že kráčí za vítězstvím v prvním setu. Následovala však výborná servírovací série jedné z ostravských hráček a soupeř rázem vedl 24:21. Domácím se podařilo ještě srovnat, ale Ostravanky nakonec vyhrály 27:25. Ve druhé sadě byl stav vyrovnaný do jeho poloviny, kde se hostující hráčky dopustily několika chyb a Vsetín srovnal stav na 1:1 po jednoznačném vítězství 25:21. Ve třetí sadě Ostrava přitlačila na útoku a naopak Vsetínu odešel příjem podání a následný nedůrazný útok dokázaly soupeřky eliminovat. Ve čtvrté sadě domácí doslova vyklidily palubovku a prohrály výrazným rozdílem 25:9 a celkově 1:3.

Do odvety nahradila na liberu Martinu Jelínkovou, která ranní zápas herně nevyšel, Nikola Kostková. Naopak Ostrava dala příležitost druhé nahrávačce a i na ostatních postech se objevily nové hráčky. Hosté si i přes změny v sestavě vytvořili poměrně vysoký náskok. Ke konci jej ale Vsetín začal mohutně stahovat a Ostrava se musela vrátit do původní základní sestavy. První sadu sice Vsetín ještě prohrál, ale po změnách v sestavě, kdy se na smeč posunula z bloku Mikulajová a na její post nastoupila Čalová, se obraz hry začal měnit. Vsetín začal výborně bránit jak na síti, tak i v poli, a právě útoky Mikulajové včetně jejího kvalitního servisu, byly základem konečného úspěchu. Ostravanky výrazně znervózněly a se stoupajícím výkonem Vsetína se naopak počet chyb na jejich straně zvyšoval. Vsetín tak nakonec oplatil soupeři ranní porážku a za potlesku vynikajího publika zvítězil 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: První dva sety ranního utkání byla hra naprosto vyrovnaná, škoda prvního setu, který jsme měli výborně rozehraný a nakonec o něj přišli. Od třetí sady nás soupeř začal přehrávat a čtvrtá sada byla z naší strany velmi špatná. Nedařilo se vůbec nic, holky se psychicky položily a Ostrava nás úplně rozebrala. V odvetě se příchodem Kostkové na libero hra zklidnila a výkon měl stoupající tendenci. Pochválit tentokrát musím Janu Mikulajovou, která na smeči, a to i ve složitých situacích, bez respektu bodovala. Získané tři body do tabulky byly pro nás velmi důležité, abychom udrželi kontakt se soupeři, se kterými bojujeme o střed tabulky. A také jsme konečně vyhráli doma a udělali radost našim věrným fanouškům.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Martina Jelínková, Lucie Čalová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová.

V dalším kole zajíždějí hráčky VK Austin Vsetín v sobotu 3. prosince na palubovku Nového Jičína, kterému patří prozatím 3. příčka v tabulce.

Posledních 30 dnů: 157 | Posledních 7 dnů: 35 | Poslední den: 5