Volejbalistky Austinu přivezly z Nového Jičína bod

V sobotu 3. prosince volejbalistky VK Austin Vsetín hrály v dalším dvojkole II. ligy na palubovce Nového Jičína. Domácí hráčky byly papírovými favoritkami a tyto předpoklady i naplnily. Vsetín jim však byl důstojným soupeřem a nebýt absence ústřední smečařky Klimešové, mohl pomýšlet i na větší bodový zisk, než jen jeden bod za prohraný tiebreak ranního utkání.

Nový Jičín - VK AUSTIN 3:2 (22,-23,-23,23,13), 3:1 (-21,19,17,19)

Do první sady úvodního utkání vstoupil Vsetín výborně a získal až pětibodový náskok. Domácí tým však ještě do poloviny setu ztrátu smazal a oba celky se dostaly do vyrovnané koncovky. V ní byly šťastnější Jičíňanky. I další sety byly velmi vyrovnané, o čemž svědčí i to, že skončily nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů. Druhou a třetí sadu vybojoval pro sebe Vsetín a i ve čtvrtém setu měl k vítězství blíže. V samotném závěru však domácí hráčky srovnaly hru a dokázaly vyrovnat a vynutit si pátý zkrácený set. Do něj vlétly jako velká voda hráčky Austinu a ujaly se vedení 5:1 a 6:2. V půli sady už ale bylo srovnáno a oba týmy mířily do vyrovnané koncovky. Za stavu 13:13 přišla další chyba Vsetína a když Nový Jičín z další velmi dlouhé a dramatické rozehry nakonec vyšel jako vítěz, bylo rozhodnuto.

Odvetu začal Vsetín velmi dobře a vcelku v pohodě získal první sadu. V té chvíli se zdálo, že by mohl pomýášlet na vítězství. Domácí celek však začal hrát bez chyb, kterých naopak přibýval na straně Austinu. S nedůrazným útokem si Jičíňanky v poli dokázaly poradit a z následného protiútoku bodovaly. Ani změny v sestavě jejich nápor nedokázaly zastavit a tak Jičín získal tři sety v řadě a zvítězil celkově 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: V Novém Jičíně jsme za celou dobu působení ve druhé lize nejen že nevyhráli, ale nezískali ani bod. Letos jsme ale měli i na víc, než jen na bod za prohraný tie-break. Škoda absence nemocné Klimešové. Její útočná síla nám v rozhodujících chvílích chyběla. I bez ní jsme ale sehráli vyrovnaný první zápas. Do odvety jsme vstoupili ještě lépe, ale poté přišel nepochopitelný útlum, kterého domácí hráčky využily a došly si pro vítězství.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Lucie Čalová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Martina Žůrková, Alena Veličková.

V posledním předvánočním kole hostí hráčky VK Austin Vsetín v sobotu 10. prosince na palubovce sportovní haly Na Lapači předposlední celek tabulky Prostějov. Začátky utkání jsou v 9 a 13 hodin.