Austin doma opět remizoval

Stejně jako na podzim ve Šlapanicích, tak i v sobotním domácím utkání s tímto soupeřem se oba celky rozdělily možné body napůl. Dopoledne se z vítěztví 3:2 radovaly domácí hráčky, odpoledně pátý set patřil Jihomoravankám.

VK AUSTIN - Šlapanice 3:2 (22, 19, -22, -23, 9), 2:3 (18, 9, -12, -18, -13)

Vsetín, který nastoupil bez zraněné ústřední smečařky Klimešové, s níž tým pravděpodobně už do konce soutěže nemůže počítat, nastoupil proti Šlapanicím odhodlaně a hned na začátku první sady si vytvořil několikabodový náskok. V samotné koncovce se sice soupeři podařilo zkorigovat stav, ale Austin zvládl koncovku a ujal se vedení 1:0. Také druhá sada patřila domácím, a to přesvědčivém výkonu celého týmu. Vše nasvědčovalo tomu, že by domácí hráčky mohly získat výhru ve třech setech. Ujaly se hned zpočátku sady vedení a do koncovky vstupovaly s komfortním náskokem 22:17. V tuto chvíli jen málokdo předpokládal, že by Šlapanice utkání ještě zdramatizovaly. Následoval však nepochopitelný kolaps, když zcela „odešla“ přihrávka a hosté po osmibodové šňůře snížili na 1:2. Šlapanice ucítily šanci a čtvrtá sada tak byla velkým dramatem, které skončilo nejtěsnějším možným vítězstvím hostů. V páté zkráceném setu se nejprve ujaly vedení hráčky hostí, ale Vsetín zmobilizoval síly, vývoj tia-breaku zvrátil a přesvědčivě vyhrál 15:9. Dva body tak patřily domácím, bod soupeři.

Odveta se odvíjela podle stejného scénáře jako ranní duel. Pro vsetínské hráčky dokonce ještě lépe. První sadu vcelku jasně vyhrály, ve druhé doslova smetly soupeřky 25:9. V té chvíli byl na palubovce pouze jeden tým, a to tým domácích. Na počátku třetí sady však přišlo několik nepřesností na přihrávce, nedůrazný útok a hlavně mnoho nevynucených chyb. Do hry Vsetína se tak vkradla nervozita, čehož Šlapanice dokonale využily. Do čtvrté sady vstoupili hosté opět lépe, a i když Austin v jeho závěru hru vyrovnal, Šlapanice si náskok z úvodu udržely a srovnaly na 2:2. Na hráčkách Vsetína už byla znát únava, což se projevilo i v rozhodující páté sadě. Hosté se ujali několikabodového vedení a i když domácí bojovným výkonem dokázaly ztrátu stáhnout až na jediný bod, v koncovce měly více sil Šlapanice a oplatily tak soupeřkám ranní porážku.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Vzhledem k oslabení týmu jsem si ráno před utkáním říkal, že jedno vítězství by bylo dobré. Nyní však musím říci, že zisk tří bodů je málo. Oba zápasy jsme měli skvěle rozehrané tak, abychom brali všechny body, nakonec jsme se o ně se soupeřem rozdělili. Klimešová nám v sestavě chybí a bude tomu stejně i v dalších dvou kolech, kdy nás čekají soupeři, kteří jsou v tabulce nad námi. I poslední duel v Prostějově bude těžký. S tímto soupeřem jsme už před Vánocemi dvakrát prohráli doma a jejich výkon se stále zlepšuje, o čemž svědčí i jedna jejich výhra s Novým Jičínem.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Daniela Adamcová, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Martina Jelínková, Natálie Štachová, Tereza Barošová.

Další dvojutkání hraje Austin Vsetín v sobotu 4. března na palubovce Ostravy.

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 0