První bodík s favoritem

5.3.2017 si naše juniorky zahrály s druhým a největším favoritem soutěže družstvem Uherského Hradiště,  kdy ziskem bodů by si vytvořily prostor o posun z posledního místa. Opticky cíl nereálný, ale málem to vyšlo. Přes neúčast libera –Vendy Spisarové,  (zlomený malíček), holky zabojovaly a po prohrách 1:3 (-19, 24,-22,-17) a 2:3 (25,-20,23,-22,-7) utrhly favoritkám alespoň bod.

V úvodu prvního zápasu drtily naše hráčky soupeřky dobrým servisem a vedly dokonce o 8 bodů. Pak ale přitlačily hráčky soupeře, hra se vyrovnala a nakonec byly úspěšnější věkově starší hráčky Uherského Hradiště, jimž se dařilo bodovat především z hlavního kůlu přes naši malou nahrávačku.  I nástup do druhého setu vyšel lépe našim holkám, dlouho vedly, v koncovce se chvilku přetahovaly, ale poprvé v sezoně se podařilo dvakrát zabodovat a set utrhnout. Od třetího setu byly lepší domácí hráčky.

I druhý zápas lépe zahájily naše holky. Dobrým servisem získaly několik bodů a i když UH v koncovce mohutně dotahoval a dokonce měl možnost ukončit set, po vyhozeném podání to byly ale vsetíňačky, které se radovaly z dalšího získaného setu.  Druhý set pak byl zcela v režii domácího družstva.  Ve třetím setu se karta obrátila, Uherské Hradiště jen dotahovalo, byť minimální náskok.  Ve čtvrtém setu se karta opět obrátila, naše holky neustále stahovaly dvou až tříbodové manko z úvodu, ale na víc než 22 bodů to nestačilo. Celý zápas pak zkušeně dohrál domácí tým.

Zápasy odehrály – Janečková, Krejčí, Barošová, Štachová, Tkadlecová, Kabeláčová, Gajdošová, z lavičky se smutně dívala Spisarová,na  bodovém zisku se podílel trenér Pavlica, který účinkování svých svěřenek zhodnotil: “ vidím herní posun, zisk byť jediného bodu je výsledek poctivé práce většiny holek. Ještě se musíme naučit zejména v koncovkách prodat to, co umíme.“

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 0