Austin se rozloučil se sezónou vítězstvím

V závěrečném kole II. ligy zajížděly volejbalistky VK Austin Vsetín na půdu Prostějova. V ranním utkání sice podaly dobrý výkon, odešly však i přesto poraženy. V odvetě se jejich hra dále zlepšila a dokázaly vyhrát. Závěr sezóny tak měl příjemnou chuť vítězství. V konečné tabulce figuruje VK Austin na šesté příčce.

Prostějov - VK AUSTIN 3:0 (22, 23, 24), 1:3 (-23, 14, -19, -19)

Prostějov nepatří mezi právě oblíbené soupeře vsetínských volejbalistek. Loni v prosinci s ním na domácí palubovce dvakrát prohrály. Vzhledem k dlouhodobé absenci několika hráček musel trenér Žůrek opět povolat i dvě kadetky, a tak do Prostějova odjel Vsetín jen s velmi malou šancí na úspěch. Děvčata ale nechtěla dát svou kůži lacino a bojovala. V ranním utkání však po celý jeho průběh tahala za kratší konec. Když už se jim podařilo smazat několikabodové manko a dotáhnout se na soupeřky, přišly vždy nevynucené chyby, které je opět srazily. I přes bojovný výkon tak odešly poraženy 0:3.

Do odvety trenér Žůrek změnil postavení na hřišti, což se ukázalo jako správný tah. A na samotných hráčkách bylo vidět, že se chtějí o poslední body sezóny porvat. V dramatické koncovce vyrovnané první sady byl Vsetín úspěšnější a ujal se vedení. Ve druhém setu se však opět začaly ve hře Vsetína objevovat stejné chyby, jako dopoledne, čehož soupeř využil a srovnal vcelku hladce na 1:1. Ve třetí sadě to byl ale opět Austin, který předváděl lepší výkon, začal dobře bránit a také na útoku byl úspěšnější. Ve čtvrté sadě už bylo na soupeři vidět, že mu docházejí síly, a bojovně hrající Vsetíňanky si zaslouženě došly pro celkové vítězství a cenné tři body, které znamenaly posun ze sedmého na šesté místo tabulky.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Dopolední utkání jsme si vlastně prohráli sami svými chybami. Ty přicházely v sériích a usnadňovaly soupeři cestu na zítězstvím. Odpoledne byl náš výkon daleko lepší, začalo se dařit na přihrávce a my mohli pestřeji útočit. Také obrana se zlepšila a připsali jsme si řadu bodových bloků. Vzhledem k tomu, s jakými problémy jsme se ve v uplynulých týdnech potýkali, bylo vítězství v posledním zápase sezóny příjemné a dopomohlo nám posunout se na šestou příčku tabulky. Od páté příčky, která patřila právě Prostějovu, nás dělil jen horší poměr setů.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Martina Jelínkov, Natálie Štachová a Tereta Barošová.

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 0