Austin doma pouze remizoval

V sobotu 11. listopadu přivítaly druholigové volejbalistky VK Austin na domácí palubovce celek Prostějova. Podle umístění v tabulce byly domácí hráčky favoritkami. To potvrdily v úvodním utkání, odveta však patřila soupeři.

VK AUSTIN 3:0 (15, 17, 10), 1:3 (-24, -18, 15, -17)

Do sestavy se po delší absenci vrátila blokařka Jasná. Vsetín tak byl na soupeře připraven v nejsilnější možné sestavě a jeho jasným cílem bylo dvakrát zvítězit. Dopolední utkání také podle plánu probíhalo, kdy v úvodní sadě soupeř dokázal s Austinem držet krok pouze do stavu 8:7. Následná desetibodová šňůra domácích rozhodla o vítězi prvního setu 25:15. Druhá sada byla vyrovnaná až do stavu 15:15. Poté opět přišel nápor Vsetína a výhra 25:17. Třetí sada skončila ještě větším bodovým rozdílem 25:10 a domácí hráčky si připsaly za necelou hodinu výhru 3:0.

V odvetě nemohly mít Vsetíňanky jiný cíl, než opět získat tři body za vítězství. Prostějov, kterému do druhého zápasu dorazila posila v podobě kvalitní smečařky, však nehodlal dát svou kůži lacino. Jako by nastoupil zcela jiný tým, který lépe útočil i dobře bránil. Naopak domácím odešla přihrávka a hráčky se trápily i na útoku. Když se přidaly jednoduché chyby v poli a také mnoho pokažených servisů, Prostějov byl rázem na koni. Vsetín v první sadě i přesto vedl v koncovce 22:20, ale ani to mu nestačilo a tým z Hané nakonec vyhrál 26:24. Do hry Vsetína se vkradla nejistota, čehož soupeřky dokonale využily a zvítězily i ve druhé sadě, a to 25:18. Vsetín ve třetí sadě přidal a po výhře 25:15 snížil stav na 1:2. Do čtvrté sady Austin ne příliš šťastně a Prostějov se ujal tříbodového náskoku, který postupně navýšil až na deset bodů. Domácí hráčky se dostaly do jakési křeče a nebyly schopné tlaku hostů odolat. Nakonec tak prohrály 17:25 a celkově 1:3.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Po vcelku jednoduchém vítězství v ranním utkání se zdálo, že bychom měli bez problémů získat plný počet bodů. Prostějov byl ale v odvetě jako vyměněný, hrál s větší razancí a pomohl mu i příchod kvalitní smečařky. My naopak opět kupili celé série chyb a zaslouženě prohráli. Je to pro nás jednoznačně ztráta. V případě dvou vítězství bychom přeskočili dva soupeře a vrátili se na pátou příčku tabulky, která je mým cílem.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Dagmar Jasná, Tereza Barošová, Natálie Štachová.

K příštímu dvojutkání zajíždí ženy VK Austin v sobotu 25. listopadu na půdu druhého celku tabulky Nového Jičína

Posledních 30 dnů: 144 | Posledních 7 dnů: 26 | Poslední den: 0