Austin přivezl šest bodů z Prostějova

Volejbalistky VK Austin Vsetín zopakovaly dobrý výkon z minulého kola a na palubovce posledního celku tabulky Prostějova nezaváhaly, když po dobrém výkonu zvítězily jasně dvakrát 3:0. Bohužel však přišly o blokařku Veličkovou, která si v samotném konci prvního utkání poranila kotník.

Prostějov - VK AUSTIN 0:3 (-21, -16, -16), 0:3 (-19, -11, -19)

Vsetínský tým po dlouhé době vyrazil k utkání kompletní, tedy i s uzdraveným liberem Kostkovou. Cílem bylo naplno bodovat a snížit tak ztrátu na pátou příčku v tabulce, která nyní patří brněnskému Juliánovu. Prostějov v první sadě udržel se Vsetínem krok pouze do stavu 4:4. Pak přišel nápor hostů, kteří odskočili na rozdíl 5 bodů a vývoj setu už si ohlídali. Ve druhé sadě vzdoroval Prostějov do její poloviny, kdy Austin začal zvyšovat svůj náskok a nakonec vyhrál 25:16. Také třetí sada byla také zcela v režii vsetínských hráček. Za jasného stavu 24:15 se, bohužel, zranila Alena Veličková, která při bloku nešťastně dopadla na nohu své spoluhráčky a podvrtla si kotník. Ani toto zranění však už neodvrátilo domácí porážku 16:25 a Vsetín si připsal výhru 3:0.

Do odvety tedy musel trenér Žůrek pozměnit sestavu, když na místo Veličkové nastoupila na blok smečařka Mikulajová. Na jejím původním postu se pak střídaly Adamcová s Žůrkovou. Ani tento zásah do sestavy výkon Vsetína nijak zásadně neovlivnil. Všechny hráčky podaly koncentrovaný výkon a především ve druhém setu na hřišti jasně dominovaly. Jediný slabší okamžik přišel ve třetí sadě, kdy Vsetín dovolil jít Prostějovu do pětibodového trháku 10:5. Za tohoto stavu ale přišla na servis Adamcová, která soupeře zatlačila do defenzivy a Vsetín dobrou obranou a následným kvalitním útokem dokázal otočit stav na 11:10 ve svůj prospěch. Austin pak pokračoval v pozorné hře bez zbytečných chyb a set i utkání dovedl k vítěznému konci.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Mohlo se zdát, že šest bodů s Prostějovem bylo povinností, ale není to náš zrovna oblíbený soupeř. Na podzim jsme s ním doma pouze remizovali. Tentokrát však náš tým podal koncentrovaný výkon a zcela jasně soupeře přehrál. Přišli jsme, bohužel, o blokařku Veličkovou. Jak vážné bude její zranění, zatím nevíme. Není tedy jasné, jestli ještě do hry tuto sezónu zasáhne.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Martina Žůrková, Nikola Kostková, trenér Jiří Žůrek.

V sobotu 10. března hostí volejbalistky Austinu lídra tabulky Nový Jičín. Začátek prvního utkání je ve sportovní hale Na Lapači v 10 hodin, odveta začne kolem 12.30 hodin.