3.2.2018 – VK Austin Vsetín – SK Slavičín

Po měsíční pauze si zahrály juniorky poslední odvetu s týmem Slavičína. Bez dlouhodobě zraněných opor Tkadlecové, Štachové a Maštalířové nastoupily JKY v plné sestavě a začaly dobře. Dobrý podáním zatlačily soupeřky do defenzivy, bodově útočily. V polovině setu přišlo několik nevynucených chyb a najednou bylo vše jinak. Vývoj setu a celého utkání se otočil ve prospěch soupeřek.   0:3 (-20,-19,-21)

V druhém utkání se první set rozhodl až v samotné koncovce. Naše juniorky sice táhly za kratší konec když stáhly lehký náskok svých soupeřek na stav 19:19, pak prohrávaly 22:23, měly setbol, opět prohrávaly 24:25, ale ani soupeřky nedokázaly set ukončit. Nakonec rozhodly dva bodové útoky a jeden „šťasný“ míč a set získaly domácí hráčky. Druhý set byl jednoznačně v režii našich juniorek, které ale nezachytily úvod třetího setu. To je podáním doslova drtila nejlepší hráčka Slavičína – Hubíková. Zisk 6 bodů si soupeřky udržely až do konce setu. Poslední set byl dlouho vyrovnaný,  v polovině se však podařilo eliminovat největší hrozbu soupeřek Hubíkovou, a protože holky již zbytečně nekazily, odveta a plný zisk bodů získaly. 3:1 (26,16,-20,17).

„Slavičin je silný soupeř, ale pokud se podaří dostat ze hry Hubíkovou, která jinak hraje 1. Ligu za Zlín, pak máme i my šanci uspět. V prvním utkání nám to nevyšlo, ve druhém utkání byla Hubíková již trochu unavená a tak jsme byli jako tým lepší my. Alespoň holky ukázaly, že také umí a pokud se nikdo nezraní, jsme rovnocenným soupeřem pro všechny týmy v soutěži.“ Tak hodnotí výkon svých svěřenek trenér Pavlica.

Na vítězství i prohře se podílely – nahrávačky Krejčí a Doleželová, na univerzálu Janečková s Weberovou, blokařka Barošová a Kabeláčová, na smeči se dařilo Pruknerové a ještě žačce Kamasové  Záda všem z pozice libera kryla Spisarová.