Kadetky - poslední utkání

K poslednímu dvojutkání této sezóny zajížděly naše kadetky k soupeřkám do Rožnova. Po vysokých prohrách v předchozím kole ve Zlíně bylo vidět na hráčkách, že si nevěří a první utkání začaly s velkým respektem. První dva sety byly tedy zcela v režii soupeřek z Rožnova. Ve třetím setu se holky zvedly a dokázaly vybojovat set pro sebe. Další set už ovšem našim holkám soupeřky nedovolily a tak byl výsledek 3:1 pro domácí. Do druhého zápasu vstoupily naše holky s mnohem lepší obranou a bojovností. První set získaly opět soupeřky, ale díky postupně zlepšené obraně v poli i na síti - především eliminaci nejlepší smečařky Rožnova, dokázaly naše hráčky vyhrát druhý i třetí set utkání. Před čtvrtým setem byla tedy psychická výhoda na naší straně za vedení 2:1 na sety. Bohužel v nejnevhodnější chvíli odešel příjem a tak celkem bez problémů srovnaly soupeřky zápas na 2:2 a šlo se tedy za nerozhodného stavu do zkrácené hry. I zde bohužel pokračoval problém s příjmem a Rožnov utekl již na rozdíl hrozivých 10 bodů. Holky ještě bojovaly, ale výrazně zdramatizovat zápas už se nepovedlo. Z Rožnova si tedy hráčky odvezly 1 bod a k tomu další zkušenosti. V letošní sezóně tak skončí družstvo kadetek na 5. místě.

Všem holkám patří od trenérek velká pochvala za celou sezónu. Od září udělaly obrovský posun dopředu v obranné hře, zlepšily pohyb a semkly se jako tým. Trenérky vědí, že je pořád na čem pracovat a zlepšovat se, takže plán do dalších tréninků je jasný. Makat, makat a ještě jednou makat :)