V Lanškrounu vyhrály ženy obě utkání až v tie-breaku

„Prohráli jsme dva body“. Tak hodnotili trenéři  další dvouutkání VK Austin Vsetín na palubovce Lanškrouna.

K dalšímu utkání II ligy žen ve volejbale odjížděli vsetínské hráčky do Lanškrouna. Nejen, že to je nejvzdálenější soupeř, navíc se hrálo již v 9,00 hodin, takže všechny hráčky vstávaly již před pátou hodinou. A únava z cestování se pravděpodobně odrazila i na výsledku obou utkání. Obě sice vyhrály hostující tým, ale pouze shodným výsledkem 3:2.

První set začal oboustranně opatrně, jen vzájemným „oťukáváním“. Teprve za stavu 11:13 vsetínské hráčky pořádně zabraly, odskočily na 18:13 a rozdíl udržely až do vítězného konce. Vyrovnaný druhý set dlouho vedly hráčky Lanškrouna. Po druhém technickém oddechovém čase Austin zabral, pětibodovou šňůrou dosáhl dokonce vedení 23:21, ale pak neubránil útoky domácích hráček, nepřipsal ani bod a tak set skončil v poměru 23:25. Do dalšího setu nastoupil Vsetín s odhodláním odčinit prohru a při podání Adamcové si připsal 5 bodů, které udržel až do konce. Opačný vývoj byl ve čtvrtém setu, kdy v polovině domácí smečařky předčily obranu hostujícího celku, snadno bodovaly a bez problému srovnaly utkání. Naštěstí se neopakovala doba, kdy vsetínské hráčky prohrávaly páté sety. V tomto případě zcela opanovaly hru a po bezchybném výkonu zvítězily v poměru 15:8.

Po vloženém utkání 1. ligy kadetek byla zahájena odveta. Hráčky Austinu však nenavázaly na jednoznačnou vítěznou vlnu z prvního utkání a v prvním setu jen dotahovaly náskok Lanškrouna. Ve druhém setu pak nevzdorovaly vůbec. Bloky jako by nebyly, v poli se snad neubránil jediný míč a tak po 17. minutách vedly domácí hráčky 2:0. Vypadalo to na pořádný „debakl“ a první prohru v druhé části ligové soutěže. Trenéři zcela změnili sestavu, což se projevilo zlepšením obrany, několika úspěšnými bloky, a když se přidalo tvrdší podání, byl set tentokrát v režii Vsetína. Hra domácího celku se zcela rozsypala, hůře přijímal,  začal dělat velké množství nevynucených chyb na útoku i v poli. Po vítězném čtvrtém setu Vsetína přišel i bezchybný výkon v setu pátém, který skončil v poměru 5:15 pro Austin. To se vedlo oběma smečařkám, které sázely jeden vítězný smeč za druhým (Adamcová 4, Hrachovcová 7) a odčinily tak svůj výkon z druhého setu v prvním utkání, kdy naopak nepoložily ani bod a tíha utkání byla především na středových hráčkách (Veličková 20 bodů v zápase,  Čalová 11).

Výsledek utkání:

Zápas   3:2  (20,-23,19,-16,8)
Zápas   3:2 (-22,-16,19,18,5)

Utkání odehrály: Evjáková, Adamcová, Hrachovcová, Veličková, Čalová, Kamasová, Michálková, Kostková, Kovaříková, Hrochová.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Tato utkání měla dvě pozitiva - zisk 4 bodů a udržení postavení v tabulce, poznání, že i za velmi nepříznivého stavu dokážeme zabrat, obrátit vývoj zápasu a to zejména v pátých setech, kdy jsme nedali Lanškrounu naprosto žádnou šanci zvítězit. Lanškroun přece jen udělal víc nevynucených chyb, nám naopak vázla hra v poli a nedokázali jsme účinně bránit ani na síti, ani vracet jen „uhrané„ smeče lanškrounských hráček. V některých fázích obou zápasů pak nebyla k vidění hra úrovně II ligy, ale sotva okresního přeboru. Ale i to se někdy stává. Snad to pramenilo jen z únavy brzkého vstávání a zdlouhavého cestování.