VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Volejbalistky VK Austin ve druhé lize bronzové

Volejbalistky VK Austin ve druhé lize bronzové

V sedmém roce svého působení ve druhé lize vybojovaly volejbalistky VK Austin vynikající třetí místo. V souboji s celkovým vítězem soutěže z Opavy navíc měly vyrovnanou bilanci, stříbrný Nový Jičín ve všech čtyřech utkáních porazily. O minimálně druhou pozici je paradoxně připravily ztráty bodů s celky z chvostu tabulky. I přesto vedení klubu hodnotí sezonu jako velmi povedenou.

Od postupu do II. ligy je vsetínský celek stále nejúspěšnějším ženským volejbalovým týmem ve Zlínském kraji. Ženský volejbal na Vsetíně tak zažívá historicky nejúspěšnější etapu své historie. Po 6. příčce v ročníku 2017/18 vedení klubu sice zvažovalo, co dál, ale nakonec se rozhodlo v náročné soutěži pokračovat. „Vzhledem k tomu, že některé starší hráčky ukončily aktivní kariéru, bylo ale nutné kádr doplnit,“ uvedl trenér Jiří Žůrek. Z „vlastních zdrojů“ byly tedy povolány některé perspektivní hráčky juniorského týmu. Podařilo se také získat smečařku Zuzanu Bačůvkovou, kterou si trenér Žůrek vyhlédnul při jednom z letních turnajů. Kvalitní smečařka do té doby hájila barvy Zlína a nabídku zahrát si ve vyšší soutěži ráda přijala. Spolu s Michaelou Klimešovou tak utvořily údernou smečařskou dvojici. „Na předsezonním soustředění jsme získali potřebnou fyzickou kondici, ze které jsme pak čerpali v soutěžních zápasech. Během roku už totiž není, vzhledem k tomu, že řada hráček studuje či pracuje mimo Vsetín, čas na společnou fyzickou přípravu. Hráčky tak trénují i individuálně a společné tréninky většinou zaměřujeme na týmové herní činnosti,“ řekl Žůrek.

Do sezony tak Vsetín vstoupil s cílem uhájit soutěž, případně šesté místo z uplynulého ročníku. Úvodní domácí utkání s rivalem z Juliánova ukázala, že tyto dva týmy si opět nic nedarují, a rozešly se smírně (2:3, 3:2). Následně Vsetín naplno bodoval v Odrách (3:0, 3:0). Ve třetím kole se Austin představil doma v utkání se Šlapanicemi. V ranním duelu, i přes absenci první nahrávačky Petry Evjákové, kterou nahradila juniorka Natálie Štachová, exceloval 3:0, ale odvetu lehce podcenil a prohrál 2:3. Pak přišel na řadu domácí duel s Novým Jičínem, který byl jednoznačným favoritem. Vsetín však podal excelentní výkon, díky kterému dopoledne vyhrál 3:0 a v dramatické odvetě 3:2. Následovaly vítězné duely v Bílovci (3:2, 3:1) a doma s Prostějovem (3:0, 3:1). Hořkou pilulku musely Vsetíňanky poté spolknout v Ostravě, které podlehly jasně 0:3, 1:3. Bodovou ztrátu si však Austin vykompenzoval hned v následujícím kole. Na domácí půdě totiž dokázal dvakrát porazit lídra tabulky a vítěze předchozího ročníku – celek P.E.M.A. Opava, a to 3:0 a 3:2. První část sezony Vsetín uzavřel na palubovce Kylešovic, kde v oslabené sestavě dvakrát padl (0:3, 1:3).

Druhou půli II. ligy načal Vsetín opět remízou 3:0, 1:3 s Juliánovem, tentokrát na brněnské půdě. Další utkání s Odrami na domácí palubovce by mohlo kandidovat na výbuch roku. Austin v prvním setu nezvládl koncovku a prohrál 24:26, ve druhé sadě soupeře vymazal poměrem 25:15, ale následovaly další nepovedené koncovky prohrané 23:25 a 24:26 a překvapivá prohra 1:3. Do odvety už Vsetín nastoupil daleko koncentrovaněji a vyhrál jasně 3:0. Ve Šlapanicích to byla velká bitva, která naprosto neodpovídala postavení obou celků v tabulce. Vsetín vyhrál vždy až v tie-breaku dvakrát 3:2. Následoval zápas v Novém Jičíně. Austin čekal krutou odvetu domácích za podzimní porážku, ale ta se nekonala. Vsetíňanky koncentrovaným výkonem dokázaly favorita přehrát i na jeho palubovce, a to hned dvakrát 3:1. Následovalo vítězství 3:1 a 3:0 s Bílovcem, v němž se ale vážně zranila Bačůvková, pro kterou tak sezona skončila. Poté přišel na řadu duel v Prostějově. Ranní utkání lépe zvládl Vsetín a vyhrál 3:0, odpolední odvetu ovládl 3:0 domácí tým posílený i hráčkami z extraligy. V domácím utkání s Ostravou si Vsetíňanky alespoň částečně napravily reputaci a remizovaly 3:0 a 0:3. V utkání na hřišti lídra tabulky Austin podlehl po velmi dobrém výkonu 2:3 a 1:3. V posledním kole soutěže jej tak čekala bitva na dálku s Ostravou o třetí příčku. Po ranním vítězství s Kylešovicemi 3:1 bylo vše jasné a trenér mohl dát v odvetě šanci mladým hráčkám z lavičky. Ty si kromě radosti z celkového 3. místa uvědomily i to, že musí ještě zabrat, aby mohly ve II. lize hrát vyrovnané partie se svými soupeřkami. Ani prohra 0:3 ale nezkalila radost z úspěchu celého týmu.

Celkově tedy Vsetín s bilancí 23 vítězství a 13 porážek obsadil 3. příčku za vítěznou Opavou (29/7) a druhým Novým Jičínem (27/9).

„Sezonu lze hodnotit jako velmi vydařenou. Zaznamenali jsme řadu skvělých výkonů proti celkům z horní části tabulky, ale i zbytečných porážek s týmy ze spodních pater tabulky plynoucích především z nekoncentrovanosti a možná i podcenění soupeře. To nic nemění na tom, že děkuji všem hráčkám za jejich výkony. Pro všechny je letošní umístění velkou motivací. Pro ty starší k tomu, aby pokračovaly v hráčské kariéře, pro ty mladé k tomu, aby na sobě ještě více pracovaly a dokázaly si své místo mezi ženami vybojovat,“ zhodnotil sezonu trenér Jiří Žůrek a pokračoval: „Věřím, že se Zuzka Bačůvková vrátí v plné síle a více se do týmu zapojí také mladé hráčky z juniorského týmu, především Natálie Štachová a Anna Kabeláčová.“

Poděkování celého týmu patří podle trenéra skvělým fanouškům, ale také sponzorům, především společnosti Austin a městu Vsetínu, bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné náročnou soutěž absolvovat.

Sestava VK Austin Vsetín 2018/19: Adéla Krchňáková, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Pavla Vavříková, Petra Evjáková, Veronika Juřicová, Zuzana Bačůvková, Natálie Štachová, Anna Kabeláčová, Tereza Barošová, Adéla Krejčí, asistent trenéra Bohdan Pavlica, trenér Jiří Žůrek.

 

 

Pod foto: Po posledním duelu se dočkaly hráčky Vsetína nejen potlesku svých fanoušků za vynikající třetí místo v tabulce, ale také poděkování za reprezentaci města a květiny od místostarosty Tomáše Pifky. Nemohla tak samozřejmě chybět společná fotografie.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 17960
Posledních 30 dnů: 109 | Posledních 7 dnů: 19 | Poslední den: 2

© 2020 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne