Austin doma podlehl Prostějovu

V prvním dvojutkání druhé poloviny soutěže prohrály vsetínské druholigové volejbalistky na domácí půdě s celkem VK Prostějov B. Do zápasu nastoupily bez zraněné ústřední smečařky Klimešové, kterou ostatní hráčky nedokázaly nahradit. Soupeř navíc dorazil na Vsetín posílen o několik extraligových posil z prostějovského „A“ týmu. Austin nakonec vybojoval jeden bod za prohraný tie-break druhého utkání.

VK AUSTIN – VK Prostějov B 0:3 (-17,-23,-24), 2:3 (-18,22,-14,18,-7)

Vsetínské volejbalisty v poslední době trápí zdravotní problémy. Celou sezonu je mimo zraněná smečařka Zuzana Bačůvková a od prosince pak i Michaela Klimešová. Vstupovaly tak do prvního utkání druhé části soutěže v kombinované sestavě. Naopak Prostějov nastoupil ve zcela jiném složení než na podzim, kdy jej Austin na jeho půdě dvakrát porazil. V sestavě měl na hostování několik extraligových posil, což bylo na palubovce znát. I přesto Vsetín v první sadě se soupeřem držel krok až do její poloviny, kdy se soupeřky začaly prosazovat kvalitním servisem. Vsetín nedokázal z nepříliš přesných přihrávek útočit přes své středové hráčky a smečařky z hlavního kůlu se nedokázaly proti kvalitní obraně soupeřek prosadit. Naopak útoky Prostějova byly vedeny s vysokou razancí a ve většině případů byly úspěšné. Do druhého setu udělal trenér Žůrek několik změn a výsledkem byl vyrovnaný průběh až do samotné koncovky. V ní byly úspěšnější hráčky Prostějova a zvýšily tak vedení na 2:0. Do třetí sady nastoupila na vsetínské straně místo Evjákové druhá nahrávačka Štachová. Prostějov si však i v této sadě dokázal držet náskok a do koncovky vstupoval s luxusním náskokem 24:17. Vsetín se však nevzdával, snížil na 18:24, a následně díky kvalitnímu servisu Adamcové a výborné obraně a útoku srovnal na 24:24. V této chvíli už to vypadalo, že by mohlo dojít ke zvratu. Další servis Vsetína ale zamířil do sítě a následnou rozehru získal také Prostějov, který tak rozhodl o svém celkovém vítězství 3:0.

Ranní duel byl herně vcelku vyrovnaný, i když soupeř zvítězil 3:0. Odpolední duel byl dramatický nejen herně, ale i výsledkově. První sadu získal Prostějov 25:18, druhou Vsetín 25:22, třetí opět Prostějov 25:14. Za tohoto stavu, kdy soupeřky ve třetí sadě jasně dominovaly, vsadil trenér Žůrek na hráčky z lavičky, které se mu odvděčily bojovnou hrou a po výsledku 25:18 i srovnáním stavu na 2:2. Do rozhodující páté sady vstoupil lépe Prostějov a v první polovině zkráceného setu si vybudoval náskok, který pak v pohodě udržel až do konce, zvítězil 15:7 a celkově 3:2.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Podali jsme bojovný výkon, ale na soupeře posíleného o hráčky z extraligy to nestačilo. Konfrontace týmu trénujícího podle jeho trenéra sedmkrát týdně a našeho družstva, které se v podstatě setkává komplet jen na zápasech, vyzněla pochopitelně hlavně v koncovkách pro Prostějov. Na naší staně se navíc projevuje dlouhodobá absence zraněné Klimešové, kterou bude těžké nahradit i zdravotní problémy dalších děvčat. V plné sestavě by jistě byl výsledek utkání jiný, ale to, bohužel, nijak neovlivníme. Šanci tak dostanou mladší hráčky a uvidíme, jak se jim bude dařit. Jisté je, že udržení velmi pěkné třetí příčky z poloviny soutěže, je asi nereálné. Budeme ale bojovat o každý bod.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Natálie Štachová, Dagmar Jasná, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Daniela Adamcová, Markéta Tkadlecová, Anna Kabeláčová, Veronika Juřicová. Trenér: Jiří Žůrek.

Také další dvojutkání odehraje VK Austin na domácí palubovce, kde v sobotu 18. ledna přivítá Odry. Začátek ranního utkání je 10 hodin, odveta pak bude následovat kolem 13 hodin.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 2