Vsetín dvakrát udolal Ostravu

V dalším kole druhé ligy žen hostily vsetínské volejbalistky na své palubovce celek Ostravy. Vsetín nastoupil s cílem oplatit soupeřkám dvě porážky z podzimní části soutěže, což se nakonec po velkém boji podařilo.

VK AUSTIN – Ostrava 3:2 (17, 17, -21, -18, 12), 3:2 (23, -17, -20, 20, 12)

Do sestavy Vsetína se po více než dvou měsících vrátila smečařka Klimešová, která patří dlouhodobě k nejúdernějším hráčkám Austinu. Tréninkové manko sice bylo na jejím výkonu vidět, ale její přítomnost na hřišti hlavně psychicky pomohla jejím spoluhráčkám k dobrému výkonu.

Vsetín vlétl do prvního utkání ve velkém stylu a v první sadě si vypracoval dokonce desetibodové vedení a ujal se rychle vedení 1:0. Druhá sada byla až do její půle vyrovnaná, pak však Vsetín nasadil k trháku a rázem vedl 17:11 a dokráčel si pro konečné vítězství 25:17. Ostravanky však nesložily zbraně, využily lehké zráty koncentrace na straně domácích a třetí sadu dokázaly získat ve svůj prospěch. Čtvrtá sada byla zcela vyrovnaná až do stavu 17:19 ve prospěch Ostravy. V té chvíli se kapitánka hostujícího týmu při obětavém zákroku zranila o lavičku a na Lapač opět mířila sanitka. Z několikaminutového přerušení hry paradoxně lépe vyšla Ostrava. Vsetín nejen, že nevyužil špatného psychického stavu soupeře, ale naopak zcela vypadl z rytmu a prohrál 18:25. Na řadu tak přišel pátý zkrácený set. Austin do něj vstoupil velmi dobře a vytvořil si čtyřbodový náskok. Od stavu 9:6 oba týmy poctivě ztrátovaly, což Vsetínu stačilo na vítězství 15:12 a celkovou výhru 3:2.

Odpolední odveta se vyvíjela zcela jinak. První sadu, do níž nastoupila druhá nahrávačka Vsetína Štachová, opět získal Vsetín. Ale až po stíhací jízdě, kdy doháněl bodové manko v samotném závěru a zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 25:23.  Druhou sadu zahájila lépe Ostrava a Vsetín se v této fázi srážel vlastními chybami. Nový vítr se pokusila vnést na palubovku nahrávačka Evjáková a došlo i k dalším dvěma střídáním na útočných pozicích. Ani to však už Austinu nepomohlo a prohrál 17:24. Do třetí sady Vsetín vstoupil už bez Klimešové, které do dlouhé absenci došly síly. Na smeč se tak přesunula blokařka Mikulajová a její místo zaujala mladá Kabeláčová. Set byl vyrovnaný až do stavu 17:16, kdy Vsetín vyrobil několik chyb v řadě a prohrál nakonec 20:25. Čtvrtá sada přinesla další rošádu v sestavě Vsetína, která se osvědčila a domácí hráčky srovnaly stav na 2:2. Do tiebreaku tentokrát vstoupila lépe Ostrava, ale domácí ještě před výměnou stran dokázaly manko smazat a tříbodovou šňůrou získat rozhodující náskok. Ten pak stačil k celkovému vítězství 15:12, čímž Austin vyhrál opět 3:2.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Už jsme potřebovali bodovat, a i když Ostrava je silný soupeř, nakonec se to podařilo. Hlavně psychicky nám pomohl návrat Klimešové, s nímž šel výkon celého týmu nahoru, i když pochopitelně není v nejlepší fyzické formě a ve druhém zápase už byla vystřídána. Celý tým podal tentokrát kvalitní výkon zaslouží pochvalu.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Dagmar Jasná, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Nikola Kostková, Michaela Klimešová, Anna Kabeláčová, Natálie Štachová, Veronika Juřicová. Trenér: Jiří Žůrek.

V dalším kole Vsetín jede 7. března na půdu Frýdku-Místku.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 2