Vsetín přivezl z Frýdku-Místku pouze bod

Volejbalistky Vsetína zajížděly v dalším kole druhé ligy na palubovku Frýdku-Místku B. Podle tabulkového postavení byly Valašky favoritkami, neboť týmu ze severu Moravy patří předposlední příčka v tabulce. Ve snaze zažehnat sestupové nebezpečí ale domácí povolaly na pomoc čtyři hráčky z extraligového A týmu, což bylo na hřišti poznat. I přes kvalitní výkon Vsetína tak nakonec vítězství v obou utkáních bral Frýdek-Místek.

Frýdek-Místek B - VK AUSTIN 3:0 (18, 21, 20), 3:2 (24, 22, -21, -18, 11)

Vsetín odjel do Frýdku-Místku bez smečařky Adamcové a libera Kostkové, a tak musel trenér Žůrek přistoupit ke změnám v sestavě. I přesto chtěly Vsetíňanky na půdě předposledního celku tabulky bodovat. Na místě je ale čekalo velké překvapení, když domácí nastoupily ve zcela jiné sestavě než na podzim, kdy Austin oba zápasy s tímto soupeřem vyhrál. V týmu domácích totiž hrály čtyři hráčky z kádru extraligového A týmu, jejichž přítomnost byla na palubovce samozřejmě znát. I když Vsetín bojoval, v ranním utkání prohrál ve třech setech, přičemž se ani v jednom nedostal do vyrovnané koncovky.

Do odvety Austin nastupoval odhodlán soupeři cestu za body co nejvíce zkomplikovat. V prvních dvou sadách dokázaly Vsetíňanky zlepšenou hrou držet vyrovnaný stav až do samotných koncovek. V nich ale byly vždy šťastnější domácí hráčky a ujaly se vedení 2:0. Ve třetí sadě vedl Frýdek už 7:1 a zdálo se, že utkání bude mít stejný průběh jako to ranní. Vsetín se však nevzdával a dokázal ztrátu smazat a vyhrát 25:21. Ve čtvrté sadě Austin vedl hned od počátku, bojovným výkonem zaslouženě zvítězil 25:18, a srovnal tak stav na 2:2. O vítězi utkání tedy rozhodoval tie-break, v němž domácí zmobilizovaly síly a vyhrály nakonec 15:11.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Musím svá děvčata pochválit, podala kvalitní výkon, za který se nemusí stydět. Pravidla povolují střídavé starty hráček do 21 let mezi soutěžemi, a domácí tým tak povolal extraligové posily ze svého áčka. Ty samozřejmě pozvedly jeho hru a výrazně mu dopomohly k vítězství. Tento postup se nám nemusí líbit, ale nic s tím neuděláme.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Michaela Klimešová, Natálie Štachová, Veronika Juřicová, Radka Nesvadbová, Pavla Vavříková. Trenér: Jiří Žůrek.

V dalším kole Vsetín přivítá v sobotu 14. března na domácí půdě celek OP Prostějov. První utkání odstartuje už v 9 hodin, odveta začně kolem poledne.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4