Ani ve 3.kole holky nezaváhaly...

Ani ve třetím kole II. ligy žen ve volejbale VK Austin Vsetín nezaváhal. V domácím prostředí za velké podpory povzbuzování diváků v obou utkáních zvítězil, získal plný počet bodů a je na průběžném 2.místě.

S Lanškrounem, který v obou předcházejících ročnících v celkovém výsledku přeskočil v umístění Vsetín, máji vsetínské hráčky naprosto vyrovnanou bilanci. Proto se čekal vyrovnaný boj o každý míč a to se také splnilo. Vsetín opět vstoupil do utkání s důrazem na podání, z čehož čerpal i při vrácených míčích soupeřem a trestal důrazným smečem. Proto první dva sety zcela ovládl a přesvědčivě v nich zvítězil. Lanškroun však utkání nevzdal. Po druhém technickém oddechovém času se mu podařilo získat nepatrný bodový náskok a ten udržel až do koncovky. A přesný opak vývoje hry se podařil Vsetín v posledním setu. V koncovce prohrával v poměru 17:19,  pak se vsetínské kapitánce Evjákové podařilo několikrát uhrát bod přímo z přihrávky,  a byly to soupeřky, které se již nevzpamatovaly. Vyhodily několik směrů do zámezí a byl konec.
Do druhého zápasu opět lépe vstoupily domácí hráčky. Již v úvodu získaly několik bodů navíc a ty si udržovaly až do závěrečné fáze. V té vedl nadějným poměrem 20:18,  pak nastoupila na podání lanškrounská nahrávačka, Lanškroun získal 6 bodů v řadě a následně i celý set. A opět došlo k výraznému zvratu. Tentokrát to byla vsetínská nahrávačka Evjáková, který v úvodu druhého setu doslova drtila soupeřky svým podáním. 11 bodů v řadě soupeřkami pořádně otřásl a na větší odpor se již nevzchopily. To se projevilo i v setu následujícím, kdy si menší bodový náskok udržovaly hráčky Austinu po celou dobu a bez větších problémů ho získaly ve svůj prospěch. V posledním setu začaly domácím hráčkám docházet síly, nedokázaly již soupeřky zatlačit účinným servisem a samy dělaly více nevynucených chyb v poli. Prohrávaly již 7:15, pak se však chytla smečařka Hrachovcová,  a do koncovky měly domácí hráčky bod navíc. Nastala urputná bitva o každý míč, hostující hráčky měly k dispozici jeden setbol, ale konečné vítězství získaly hráčky Austinu v poměru 28:26.

Výsledek utkání:
1. zápas    3:1   (15,15,-22,22)
2. zápas   3:1   (-22, 13, 21, 26)
Utkání odehrály: Evjáková, Hrachovcová, Jelínková, Čalová, Veličková, Kamasová, Kostková, Michálková, Hrochová, Koňaříková, Kovaříková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek.
I když jsme nepodali shodný výkon jako v předcházejících dvou kolech, s výsledkem jsme spokojeni. Na druhé místo v průběžné tabulce je pěkný pohled. Ale ty těžší utkání nás teprve čekají. Tentokrát jsme dělali více nevynucených chyb a v koncovkách nám opět scházela možnost střídání a změny herního stylu. Opět nám chyběly smečařka Adamcová a blokařka Jasná. Střídající hráčky jsou již menšího vzrůstu, hodně pomohou v poli, ale to většinou již nestačí na obracení nepříznivého vývoje. Ale popraly se s tím dobře  - pomohly zastavit nápor Lanškrouna, vydechnout přetíženým hráčkám ve hře a nám se podařilo dotáhnout obě utkání do vítězného konce.  Po týdenní pauze se utkáme v důležitém zápase s týmem Prostějova a tam se ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme a jaké může být naše postavení po podzimní části II. ligy.