Austin utkání jara zvládnul

Druholigové volejbalistky VK Austin Vsetín se po minulém víkendu odpoutaly ode dna tabulky. Zvládly totiž těžké dvojutkání na palubovce do té doby předposlední Polanky nad Odrou, kde zvítězily 3:1 a 3:0.

Do Polanky odjížděly Vsetíňanky s vědomím, že pokud nevyhrají, zůstanou pravděpodobně na posledním místě tabulky, což by znamenalo možný sestup z II. ligy. I když se snažily si to nepřipouštět, nervozita jim svazovala ruce a na hřišti to bylo vidět. Vyhrály sice první set ranního otkání 25:21, ale druhá sada se jim nepovedla, když ji ztratily hlavně vlastními chybami po nervy drásajícím boji 30:32. To se odrazilo i v sadě třetí, kde domácí hráčky vedly už 20:15 a se Vsetínem to nevypadalo moc dobře. Nahrávačku Natálii Štachovou za tohoto stavu vystřídala zkušenější Petra Evjáková, která na hřiště přinesla více klidu a Austinu se podařilo nakonec vývoj setu otočit a vyhrát 25:23. Ve třetí sadě si Vsetín již nenechal vítězství vzít a po výhře 25:21 si připsal důležité tři body za výhru 3:1.

Odvetné utkání přineslo také řadu kvalitních výměn, ale uklidněný tým Vsetína vedený opět nahrávačkou Evjákovou byl přece jen v zakončení důraznější a po vítězství 25:21 a 25:18 si kráčel si pro další tři body. Domácí hráčky ale neskládaly zbraně. Austin ve třetí sadě sice po celou dobu vedl, ale v samotné koncovce se Polance podařilo snížit na nejtěsnější rozdíl 23:24. Zápas pak naštěstí ukončila nejlepší hráčka Vsetína Michaela Klimešová a po vítězství 3:0 se celý tým mohl radovat s plného bodového zisku.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Jsem rád, že jsme toto dvojutkání zvládli. Bylo v něm sice opět mnoho nevynucených chyb, ale stejně na tom byl i soupeř. Kvalita však nakonec přece jen byla trošku na naší straně a na poslední chvíli jsme se snad vyhnuli baráži a možnému sestupu. Polanku, na niž máme nyní náskok čtyř bodů, čekají ještě dvě dvojutkání s vedoucí Opavou, která za celou sezonu neprohrála. Věřím, že si nebude chtít zkazit reputaci. My hrajeme také ještě dvě dvojutkání, a to tuto sobotu 5. března na palubovce Nového Jičína a o týden později v sobotu 12. března s tím samým soupeřem na domácí půdě.

Sestava Vsetína: Natálie Štachová, Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Zuzana Bačůvková, Jana Mikulajová, Lucie Macková, Adéla Krchňáková, Lucie Pruknerová, Martina Žůrková, Nikola Kostková, Daniela Adamcová.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 2