Na Nový Jičín ženy nestačily.

Jak veliký je rozdíl mezi výkonností I. a II. ligy ve volejbalu žen poznali diváci o uplynulém víkendu ve sportovní hale na Lapači. K zápasům přijelo družstvo žen TJ Nový Jičín, které v loňském ročníku spadlo z I. ligy a pod vedením nového trenéra a doplnění soupisky o několik nových hráček doslova kraluje ve skupině C II. ligy. Dosud neprohrálo jediný zápas a jejich bilance se nezměnila ani po proběhlém dvojutkání.

Než se vsetínské hráčky stačily rozkoukat, prohrávaly v poměru 1:12. V koncovce setu se jim sice podařilo zkorigovat na přijatelných 18 bodů, ale na zisku setu to nestačilo. . Do druhého setu vstoupily domácí lépe, dlouho byl vyrovnaný stav, koncovka však opět patřila Jičínu. To domácí hráčky zcela zlomilo a z palubovky doslova bez boje odešly.

Do druhého utkání provedli trenéři podstatné změny v sestavě. Kostková ze svého postu univerzálky přešla na post smečařky, její místo nahradila Kamasová. V herním stylu došlo ke zlepšení, vedly v poměru 22:21, ale vlastními chybami se o vítězství v setu  připravily. Zbývající sety již odehrál Nový Jičín v pohodě a zvítězil přesvědčivě s výrazným nadskokem.

Výsledek utkání:

Zápas – 0:3 (-18, -20, -10)
Zápas -  0:3 (-22, -16, -14)

Utkání odehrály: Evjáková, Adamcová, Jelínková, Kostková, Kamasová, Jasná, Veličková, Čalová, Michálková, Hrochová.

Názor trenérské dvojice Pavlica-Žůrek.

Vítězství jsme nepředpokládali, větší bojovnost však ano. Mnohem lepší utkání s Jičínem jsme odehráli na jejich palubovce. Chyběla nám sice smečařka Hrachovcová, ale s ohledem na podaný výkon to pravděpodobně nic neovlivnilo. Hráli jsme ustrašeně, smečařky nebodovaly, podáním jsme soupeře nezatlačili, měli jsme podstatně horší příjem. Je hodně špatné, když bodově nejúspěšnější byla v prvním zápase nahrávačka Evjáková. Pochválit můžeme snad jen Kostkovou, která odehrála utkání na dvou postech a ani na jednom nezklamala. Ve druhém utkání se trochu zlepšila úspěšnost blokařek, ale na zisk alespoň setu to bylo stále ještě málo.