Ženy uhájily třetí místo

Utkání dosud třetího VK Austin Vsetín a čtvrtého Přerova B skončil na palubovce Přerova spravedlivou remízou. Bodový rozdíl z obou zápasů činil jediný bod ve prospěch hostujícího celku. K zápasům odjížděl Austin bez dvou klíčových hráček, smečařky Hrachovcové a univerzálky Kamasové, navíc s pocitem špatné hry z předcházejících utkání s Novým Jičínem. Navíc je Přerov vítězem loňského ročníku II. ligy, takže před zápasem panovaly značné pochyby o výsledku a šanci na udržení výborného postavení v tabulce v současné době.

Na palubovku však nastoupil zcela jiný tým, než jaký viděli diváci minulý týden ve Vsetíně. Oba zápasy se vyznačovaly bojovností obou stran, pěknými volejbalovými výměnami, obětavými zákroky, pozornou obranou i tvrdými smeči na obou stranách.  V prvním setu šel Vsetín do druhého technického oddechového času s vedením o jediný bod. Na tomto stavu se však zasekl, nedokázal zabodovat, trestuhodně vyhodil dvě podání, navíc za tohoto stavu hlavní rozhodčí odpískal tažený míč, který viděl jen on sám a v další rozehře naopak neviděl výraznou teč při útoku Vsetína. A tak koncovka patřila domácím hráčkám. To dodalo více sebedůvěry přerovským smečařkám, které byly přece jen důraznější na útoku a získané body z úvodu setu udržely až do konce. A přesně opačný vývoj přinesl průběh třetího setu. To naopak podáním přitlačily vsetínské hráčky, všechny téměř bezchybně útočily a z utkání se stalo drama. O výsledku rozhodl čtvrtý set, kdy domácí hráčky neustále udržovaly jedno až dvoubodový náskok a to až do celkového vítězství.

I přes úvodní prohru se vsetínské hráčky nevzdaly naděje na získání nějakého bodu, který by zaručoval udržení dobrého postavení v tabulce. Již v úvodu druhého utkání získaly až 5 bodů navíc a tento stav pozornou obranou udržely až do druhého timeoutu. Opět přišla ztráta koncentrace, několik nepoložených smečů a opět první set získaly domácí hráčky. Nakolik zbytek utkání ovlivnilo uspokojení přerovských hráček nebo zdravé naštvání hráček Austinu nelze odhadnout. Od druhého setu ale hostující hráčky ještě více přitlačily na podání, přidaly  úspěšné bloky, překonávaly se v obraně v poli, a když k tomu navíc téměř nechybovaly na smeči, kontrolovaly průběhu zbývajících setů až do zisku celého zápasu.

Výsledek utkání:

Zápas   -  1:3  (-21,-19,18,-21)
Zápas   -  3:1  (-19, 17, 21, 20)

Utkání odehrály: Evjáková, Kostková, Adamcová, Jelínková, Jasná, Veličková, Čalová, Michálková, Hrochová.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek.

Po debaklu z minulého týdne jsme měli trochu obavy z vývoje utkání, zvláště když nám scházely dvě hráčky z obvyklé sestavy. Ale tentokrát všechny hráčky odvedly dobrý kolektivní výkon, žádná nezklamala a zaslouží pochvalu za jednu z nejlepších her tohoto ročníku. Navíc se soupeřem, který patří ke špičce II. ligy a který nás pravděpodobně v posledním kole odsune na čtvrtou příčku. Za soupeře má totiž poslední Prostějov, zatímco my se doma pokusíme o zisk bodů s druhými Palkovicemi, které dosud okusily hořkost porážky jen s lídrem – Novým Jičínem. Pokud zopakujeme předvedený výkon, nic není vyloučeno.  Bohužel stále nám bude chybět smečařka Hrachovcová, navíc i blokařka Jasná - obě pro pracovní zaneprázdnění.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 31 | Poslední den: 4