Vsetín nedal Nivnici šanci

Tým vsetínských žen vstoupil do druhé poloviny krajského přeboru v sobotu 13. ledna na domácí palubovce. Poslednímu týmu tabulky z Nivnice nedal šanci a v obou utkáních jasně dominoval.

VK AUSTIN – Nivnice 3:0 (18, 15, 10), 3:0 (6, 8, 16)

Nivnice držela s domácími krok pouze v první polovině první sady úvodního utkání. Pak se ale stále více začaly prosazovat vsetínské hráčky, které soupeřky převyšovaly ve všech herních činnostech. Naprostá převaha umožnila trenéru Jiřímu Žůrkovi různě kombinovat sestavu a vyzkoušet si hráčky na různých postech. I přes tyto změny nedaly hráčky Austinu soupeřkám šanci a především ve druhém utkání je doslova převálcovaly, když Nivnice bodovala v podstatě pouze po několika chybách Vsetíňanek.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Do zápasu jsme vstupovali jako jasní favorité, což nás zpočátku trošku svazovalo. Pak se však holky dostaly do zápasového nastavení a jasně soupeřky přehrály. Do sestavy byly z kadetského týmu zapracovány libero Magda Petřeková a nahrávačka Vlada Sirenko, které spolu s ostatními holkami z áčka hrají kromě krajské soutěže žen i celostátní Český pohár U20. Takže jsem si je mohl vyzkoušet v sestavě, ve které v únoru vyrazíme na další kolo poháru do Lanškrouna.

Sestava Vsetína: Adéla Krchňáková, Nela Rýzová, Vendula Bilíková, Viktorie Škubalová, Agáta Adamcová, Nikola Holubcová, Dáša Shaposhnyk, Vlada Sirenko, libero: Magda Petřeková.

K dalšímu kolu krajského přeboru nastoupí ženy 20. ledna na půdě Napajedel.

Na společném fotu jsou vsetínské ženy v černých dresech spolu s žačkami, které ve stejný termín hrály v hale Na Lapači svůj turnaj.

Posledních 30 dnů: 152 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 0