Vsetíňanky obhájily třetí místo v dalším kole Českého poháru

Ve dnech 23. – 25. února se hráčky U20 našeho klubu zúčastnily dalšího turnaje Českého poháru. Tentokrát zamířily do Lanškrouna. I přesto, že celek vedený Jiřím a Martinou Žůrkovými nebyl kompletní, dokázal v konkurenci dalších sedmi soupeřů obhájit třetí příčku.

Tým se musel tentokrát obejít bez dvou hráček základního kádru pro turnaje Českého poháru, a to z důvodu zranění, respektive nemoci. Šanci tak dostala jako druhé libero Markéta Janošková z týmu kadetek a dvě mladá Lvíčata – smečařka Klára Holzmüllerová a blokařka Nikol Jančíková.

Pro dopravu do Lanškrouna zvolil tým opět vlak, a cesta to byla, jak se říká, na pohodu. Po dvou hodinách v rychlíku následoval v České Třebové přestup na motoráček, který byl za 20 minut v Lanškrouně. Po ubytování pak bylo delší než celá cesta čekání na dovoz objednané večeře, ale nakonec se všichni dočkali .

Po snídani přímo v hale čekal v sobotu Vsetín v prvním utkání celek pořadatelského Lanškrouna. Zpočátku se zdálo, že zápas bude plně v režii hostů, ale nakonec byla úvodní sada pěkné drama, naštěstí se šťastným koncem pro Austin, který vyhrál 27:25. Ve druhém setu už Vsetín dominoval a po výsledku 25:9 si připsal první vítězství.

Druhý duel přinesl střet s celkem Hradce Králové, který do skupiny B sestoupil z nejvyšší skupiny A. První set se rozhodoval až v samotné koncovce, kterou zvládly lépe hráčky Hradce a vyhrály 25:23. Těsná prohra poznamenala hlavně psychiku Vsetína, který i ve druhé sadě prohrál, a to 17:25.

Ve třetím duelu si Austin spravil chuť na celku Svitav, které jasně přehrál dvakrát 25:14.

Posledním soupeřem Vsetína byl v sobotu Třebín, který taktéž sestoupil z nejvyšší skupiny. V podzimní kvalifikaci s ním Vsetín sehrál velmi vyrovnaný zápas, a tak se čekalo drama i tentokrát. I když holky bojovaly, v oslabené sestavě nakonec podlehly ve dvou setech 19:25 a 21:25. Za svůj výkon se ale rozhodně nemusely stydět.

Nedělní program začal pro Austin utkáním s Jabloncem nad Nisou. Po prvním setu, který Vsetín vyhrál jasně 25:13, to vypadalo na hladké vítězství, ale ve druhé sadě došlo k úplnému kolapsu, děvčata kupila jednu chybu za druhou a prohrála 24:26. Nekoncentrovaný výkon se přenesl i do tie-breaku a Jablonec tak po zásluze zvítězil 15:9 a celkově 2:1.

Po předchozím nezdaru došlo na straně Vsetína k trvalejší změně na postu nahrávačky a smečařky. To se projevilo jako dobrý tah, neboť Vsetín v dalším duelu proti Praze-Bráníku uspěl a po výhře 25:19 a 26:24 bral plný počet bodů do tabulky.

V posledním utkání čekal Vsetín celek Červeného Kostelce, před nímž měl v průběžném pořadí na třetí příčce pouze jednobodový náskok. V první sadě Vsetíňanky po kvalitním a koncentrovaném výkonu s minimem vlastních chyb dominovaly a vyhrály 25:14. Ve druhé sadě se však opět začaly objevovat chyby, soupeř naopak zlepšil hru a po výsledku 16:25 bylo vyrovnáno. Do tie-breaku tentokrát Vsetín, snad poučen předchozím nezdarem, vlétl naplno, vytvořil si dostatečný náskok a v klidu dovedl set k vítězství 15:10 a celkově 2:1.

Tyto výsledky zajistily VK Austin třetí příčku v tabulce naší skupiny B. Do vyšší skupiny A se vrátí Hradec Králové i Třebín. Do naší skupiny naopak padají celky Plzně a Náchoda. V celkovém pořadí Českého poháru patří Vsetínu průběžná 11. pozice.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Do Lanškrouna jsme vzhledem k neúčasti dvou stabilních hráček Agáty Adamcové a Emmy Kabeláčové nejeli s velkým očekáváním. Jasným cílem však bylo udržení se ve druhé nejvyšší skupině. Ten jsme nakonec splnili a navíc uhájili pěkné třetí místo. Mladé hráčky, které s námi jely poprvé, si vyzkoušely „vetší“ volejbal, a i když na nich byla vidět velká nervozita, nakonec vůbec nezklamaly. Především absence Agáty Adamcové na postu hlavní smečařky však byla znát. Věřím, že příště už budeme kompletní.

Další turnaj Českého poháru se koná za měsíc, ještě však není známo kde.