VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Všechny volejbalistky Austinu doma bodovaly naplno

Neděle 3. března patřila ve sportovní hale Na Lapači volejbalu. Ke svým mistrovským utkáním tam ve stejnou dobu nastoupily ženy, kadetky U22 i Lvíčata. A všem třem celkům se podařilo vybojovat plný počet bodů za dva vyhrané zápasy. Ženy porazily Uherský Brod 3:1 a 3:0, kadetky U22 jasně přehrály Slavičín dvakrát 3:0 a Lvíčata vyhrála nad Polankou nad Odrou 3:1 a 3:0.

Ženské družstvo tentokrát nastoupilo ve velmi kombinované sestavě. Poslední domácí soutěžní duel svých dlouholetých úspěšných kariér si zahrály hned tři nestorky VK Austin, a loučení to bylo vítězné. Tým pak doplnila mladší děvčata, některá i z týmu U22, jedna dokonce ze Lvíčat. Na palubovce se tedy pohybovaly hráčky opravdu různého věku, přičemž nejvyšší rozdíl činil téměř neuvěřitelných 30 let. Zpočátku byla na těch starších vidět určitá nerozehranost daná menší tréninkovou přípravou, na těch nejmladších pak nervozita z toho, že dostaly šanci v dresu ženského „áčka“. To se odrazilo na výsledku první sady, kterou získal Uherský Brod poměrem 25:16. Pak však otěže utkání převzaly Vsetíňanky, vyhrály další tři sety po výsledcích 25:18, 25:22 a 25:15 a celkově tedy 3:1. V odvetě už Austin neponechal nic náhodě a vyhrál ve třech sadách 25:13, 25:22 a 25:11 a celkově 3:0.

Tým U22 přivítal celek ze Slavičína. První sadu ovládly Vsetíňanky 25:10. Pod dojmem lehce nabytého vedení následně trošku polevily v koncentraci, začaly více chybovat a výhru ve druhé sadě získaly až v samotné koncovce, kterou naštěstí zvládly poměrem 26:24. Třetí set už byl v jejich režii a po výsledku 25:18 dosáhly na výhru 3:0. V odvetě nedovolily hráčky Austinu soupeřkám dostat se v jednotlivých setech přes dvacet bodů a po výhrách 25:19, 25:15 a 25:18 si připsaly další tři body za vítězství 3:0.

Lvíčata hostila tým Polanky nad Odrou. Do prvního utkání vstoupil lépe soupeř, který získal první set. Ve druhé sadě domácí zpřesnily hru, přestaly chybovat a výsledkem bylo srovnání na 1:1. Třetí i čtvrtá sada přinesly také vítězství Austinu, a děvčata se tak mohla radovat z výhry 3:1. V odvetě byla Polanka vyrovnaným soupeřem jen v prvním setu, který získaly domácí hráčky až v koncovce poměrem 25:22. V dalších dvou už byla jejich převaha výraznější a dokráčely si pro výhru 3:0.

Příští víkend všechny týmy zamíří na palubovky soupeřů.