Derby s Hošťálkovou skončilo remízou

Ženy sehrály uplynulou sobotu poslední utkání sezony. Bylo jím derby se spřátelenou Hošťálkovou. Vzhledem k tomu, že Vsetínu patří druhá a Hošťálkové třetí příčka v tabulce krajského přeboru, čekal se vyrovnaný a dramatický duel. Ani tato dvě utkání však už nemohla nic změnit na konečném pořadí soutěže. Šlo tak především o prestiž.

Hošťálková - VK AUSTIN 3:1 (-14,15,23,15), 2:3 (20,-23,22,-17,-7)

Celky se na derby těšily. V tom podzimním obě vítězství patřila Vsetínu, a tak Hošťalovjanky toužily srovnat účty. Naopak Austin chtěl potvrdit, že mu druhá příčka tabulky patří oprávněně.

Dopolední duel začal velkým tlakem Vsetína, který se po jasném průběhu ujal vedení 1:0. Od druhé sady však převzaly aktivitu holky z Hošťálkové. Začaly dobře přihrávat a úspěšně útočit, a naopak soupeřkám se v útočné fázi nedařilo. Jejich smeče dokázaly domácí zpracovávaly a z následných útoků bodovaly, Vsetín také častěji vytvářel vlastní chyby. Hošťálková tak získala přesvědčivě druhou sadu a i v té třetí se ujala vedení. V závěru sice Austin dotahoval, ale ve chvíli, kdy už to vypadalo na obrat, za stavu 23:24, přišla chyba na servisu a domácí se mohly radovat. Ve třetím setu už si Hošťalovjanky dokráčely k celkovému vítězství 3:1.

Odveta přinesla vyrovnanější boj, ve kterém byly o krok vepředu domácí hráčky. Ujaly se vední 1:0, na což Vsetín zareagoval a srovnal na 1:1. Následně šla Hošťálková opět do vedení 2:1. Ve čtvrté sadě se však začala projevovat lepší kondice Vsetína, který zkvalitnil svou hru a po výsledku 25:17 srovnal na 2:2. O celkovém vítězi tak rozhodovala zkrácená pátá sada. V ní už Austin dominoval, hned na počátku si vytvořil výrazný náskok a v klidu utkání dovedl do vítězného konce.

Na závěr pak nemohla chybět společná fotografie do klubových archivů ????

Sestava Vsetína: Adéla Krchňáková, Nela Rýzová, Vendula Bilíková, Viktorie Škubalová, Nikola Holubcová, Dáša Shaposhnyk, Vlada Sirenko, Maryna Hnátková, Petra Evjáková, Emma Kabeláčová.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5