Starší žačky páté v krajském přeboru

V neděli 16.3. odehrály v Brumově starší žačky poslední turnaj skupiny A krajského přeboru Zlínského kraje. Tentokrát předvedly daleko lepší a bojovnější výkon než v domácím prostředí. V úvodním utkání čekal děvčata vedoucí tým ze Zlína. Naštěstí se soupeřek nezalekla a velmi pěknou hrou dotáhla zápas až do tie-breaku. V něm byl nakonec úspěšnější celek Zlína v poměru 15:8. Pak nastoupily proti žačkám z Brumova. Opět hrály oba celky velmi vyrovnaně a rozhodovalo se až v koncovkách setů. V těch se více dařilo domácímu družstvu a zvítězilo shodně v obou setech 25:21. Nejdramatičtější utkání proběhlo s Kroměříží, ve kterém se také hrál třetí set. Ten nezačal pro naše žačky moc dobře a prohrávaly již 11:4. Pak však dobrým servisem, soustředěnou obranou a úspěšným útokem otočily nepříznivý stav a nakonec se radovaly z vítězství v nejtěsnějším rozdílu 16:14. Již vypadalo, že výhrou nabraly holky sebevědomí a že se poperou i s děvčaty z Uherského hradiště. Od začátku však vystupovaly velmi ustrašeně, dělaly spoustu nevynucených chyb a jednoznačně prohrály 2:0.

V celkovém hodnocení krajského přeboru obsadily žačky páté místo.

1. VSC Zlín

2. ŠSK při ZŠ Broumov – Bylnice