VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Oslabený Vsetín bojoval, ale do ligy nepostoupil

Oslabený Vsetín bojoval, ale do ligy nepostoupil

Volejbalistky VK Austin Vsetín věkové kategorie U22 absolvovaly o uplynulém víkendu kvalifikační turnaj o postup do 1. ligy v Chlumci nad Cidlinou. Den před odjezdem přišli trenéři Jiří a Martina Žůrkovi kvůli zdravotní indispozici o dvě hráčky základní sestavy a do Čech tak tým odjížděl značně oslaben. I přesto podala bojovný výkon a v pětičlenné tabulce obsadila třetí příčku. Do ligy však postupovaly pouze první dva celky.

Nahrávačka Nela Rýzová neodcestovala na kvalifikaci vinou natažené achilovky, univerzálku Dášu Shaposhnyk postihl v pátek zánět středního ucha. Trenéři tak narychlo povolali do týmu teprve 14letou blokařku Nikol Jančíkovou. V sestavě tedy muselo nastat několik změn, což samozřejmě ovlivnilo hru.

I v oslabení dokázal Vsetín v prvním utkání jasně porazit celek Letohradu 3:0 a vstoupil tak do kvalifikace úspěšně. Druhé sobotní utkání se mu ale nevydařilo. Po bojovném výkonu a vyrovnaném průběhu podlehl Červenému Kostelci 0:3.

Nedělní program zahájil Vsetín utkáním s domácím Chlumcem nad Cidlinou. Trenéři učinili do tohoto utkání několik změn v sestavě. Na liberu nastoupila Magda Petřeková a na bloku mladá Nikol Jančíková, Emma Kabeláčová se přesunula z blokařské pozice na smečařskou. Vsetín nastoupil také posílen o Dášu Shaposhnyk, kterou neváhal její tatínek dovézt několik set kilometrů, aby svému týmu pomohla, za což mu patří velký dík. Změny i její účast se projevily na výkonu celého týmu, který svedl velmi vyrovnanou bitvu s domácími hráčkami. Všechny sety se rozhodovaly až v koncovkách a bylo to drama, jak má být. Úspěšnější v něm nakonec byly hráčky z Valašska, které vyhrály 3:1 po setech 28:26, 21:25, 28:26 a 26:24).

V této chvíli byl Vsetín opět ve hře o případný postup, ale čekal jej ještě neporažený tým Volejbalové akademie mládeže Olomouc vedený bývalým reprezentantem Petrem Zapletalem. V první sadě projevila Olomouc svou sílu a zvítězila jasně 25:16. Do druhého setu vstoupil Vsetín daleko lépe a postupně si vytvořil až osmibodový náskok. Ve druhé části setu sice začal soupeř mohutně dotahovat, ale Austinu se nakonec podařilo vyhrát nejtěsnějším možným rozdílem 26:24. I v dalších sadách byly k vidění krásné výměny, ale kvalita a zkušenost Olomouce nakonec převážily a děvčata ze Vsetína prohrála 20:25 a 16:25 a celkově 1:3. V konečné tabulce nakonec skončila na třetím nepostupovém místě za Olomoucí a Červeným Kostelcem.

„Už od minulého týdne, kdy jsme absolvovali poslední turnaj Českého poháru U20, se řada holek potýkala se zdravotnímu obtížemi, nachlazením, kašlem. K tomu se přidaly i vážnější problémy, které nedovolily vůbec odcestovat ke kvalifikaci Nele Rýzové a Dáši Shaposhnyk. To vše výrazně ovlivnilo náš výkon. Všechny holky bojovaly, jak ty ve hře, tak i ty na lavičce, které neúnavně povzbuzovaly své spoluhráčky. Bylo to super, ale nestačilo to. Troufám si tvrdit, že kdybychom byli kompletní, tak bychom do ligy postoupili, ale na kdyby se nehraje.

I přesto, že postup nevyšel, hodnotím celou sezonu pozitivně. Většina hráček zaznamenala velký herní vzestup, v krajském přeboru žen jsme s velmi mladým týmem obsadili druhou příčku, v soutěži U22 jsme pak s téměř stejným týmem skončili také druzí a v Českém poháru U20 jsme ukázali, že můžeme měřit síly s nejlepšími celky z republiky. Dokážeme konkurovat družstvům, které trénují 5-6x týdně, kdežto my z důvodu nedostatku tréninkových hodin ve sportovní hale jen 2x, a navíc na omezeném prostoru. Holky viděly, že tréninkové úsilí přináší ovoce a doufám, že budou mít nyní další motivaci na sobě pracovat,“ uvedl trenér Jiří Žůrek.

Sestava Vsetína: Nikola Holubcová, Vlada Sirenko, Viktorie Škubalová, Emma Kabeláčová, Dáša Shaposhnyk, Magda Petřeková, Agáta Adamcová, Klára Kovářová, Markéta Janošková, Nikol Jančíková, trenéři Jiří a Martina Žůrkovi.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 23512
Posledních 30 dnů: 143 | Posledních 7 dnů: 29 | Poslední den: 7

© 2024 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | jirizurek@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne