VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Premiérový ročník turnaje O pohár Austinu se vydařil

Premiérový ročník turnaje O pohár Austinu se vydařil

Volejbalová soutěžní sezona před několika týdny skončila a nastává doba turnajů. Také náš klub VK Austin se ujal pořadatelské role a rozhodl se uspořádat měření sil mladých volejbalistek, a to hned ve dvou věkových kategoriích. V sobotu 25. května se tak do sportovní haly Na Lapači sjely týmy starších žákyň U 16 a o den později týmy Lvíčat U 18 z Moravy, aby zde bojovaly v prvním ročníku turnaje „O pohár Austinu“. V kategorii U 16 domácí tým na medailovou pozici nedosáhl, Lvíčata v neděli obsadila skvělou příčku bronzovou.

V soboru se na Lapači utkalo celkem devět týmů, které byly nalosovány do dvou základních skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým. První dva pak postupovaly do semifinále, ostatní týmy hrály mezi sebou skupinu o umístění na 5. – 9. místě, přičemž se započítávaly výsledky ze základních skupin. Ze semifinálových bojů postoupily do finále celky Ostravy a Kopřivnice. Ostravanky potvrdily svou převahu z předchozího průběhu turnaje a po zásluze jasně zvítězily 2:0. Třetí příčku v boji poražených semifinalistů nakonec získal tým Nového Jičína, čtvrtá pozice patřila Polance nad Odrou. Další pořadí: 5. Napajedla, 6. Kroměříž, 7. VK Austin Vsetín, 8. Hošťálková, 9. Veselí nad Moravou.

Neděle na Lapači patřila Lvíčatům. Deset týmů bojovalo opět ve dvou skupinách vždy o dvě postupové příčky. Do semifinále nakonec postoupily z první skupiny celky Uherského Brodu a Valašského Meziříčí, ze druhé pak domácí VK Austin a Raškovice. Ostatní týmy bojovaly o další umístění systémem třetí se třetím o páté místo, čtvrtý se čtvrtým o sedmé a pátý s pátým o deváté místo.

Semifinále, hlavně v případě duelu Vsetína a Valašského Meziříčí, přinesla velké drama. I když Meziříčanky postupovaly ze druhého místa ve skupině, byly vzhledem k předcházejícím měřením sil favoritem. Vsetín ale začal nebojácně a překvapil soupeře skvělou hrou v poli a účinným útokem. První sadu získal Austin poměrem 25:14. Meziříčanky se však nevzdaly a ve druhé sadě to byly naopak ony, které Vsetín přehrávaly, i když se domácí hráčky velmi snažily. Meziříčí nakonec zvítězilo 25:10 a vzhledem k tomu, že se hrálo na dva hrané sety, díky lepšímu poměru bodů postoupilo do finále. Tam byl jeho soupeřem Uherský Brod, který si ve druhém semifinále poradil s Raškovicemi 2:0. Hráčky Valašského Meziříčí v následném finále přehrály Uherský Brod 2:0 a po zásluze zvítězily. V boji o bronz se Vsetín oklepal z porážky v semifinále a bojovným výkonem si došel pro pěkné třetí místo po výhře 2:0 nad Raškovicemi. Další pořadí: 5. Ostrava, 6. Karviná, 7. Nový Jičín, 8. Nivnice, 9. Polanka nad Odrou a 10. Ostrava C

Na závěr obou turnajů se kromě ocenění družstvům udělovaly také individuální ceny hráčkám. V kategorii starších žaček mezi nejlepšími na jednotlivých postech z domácího týmu nebyl nikdo, ale u Lvíčat cena pro nejužitečnější hráčku turnaje putovala za komplexní výkon Magdě Petřekové.

Ceny pro týmy i nejlepší hráčky předali za VK Austin jeho předseda Jiří Žůrek a za generálního partnera klubu, společnost Austin Powder, Adéla Krchňáková a Jana Čadová.

Celý víkend vládla v hale skvělá nálada a všechny celky odjížděly ze Vsetína sice unavené, ale spokojené. Pořadatelé, kteří si užili perný víkend, si vyslechli od kolegů trenérů slova poděkování za výbornou organizaci, která jim byla odměnou za jejich práci.

Oba turnaje se mohly uskutečnit i zásluhou sponzorů. Díky tedy patří společnosti Austin Powder, dále pak městu Vsetín a Consi pekárně Vaněk.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 23512
Posledních 30 dnů: 143 | Posledních 7 dnů: 29 | Poslední den: 7

© 2024 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | jirizurek@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne