Vsetínské volejbalistky jedou. Tentokrát porazily Prostějov

Druholigové volejbalistky VK Austin Vsetín pokračují ve výborných výkonech, které je v průběžném pořadí vynesly na druhé místo tabulky. Uplynulý víkend na domácí palubovce sportovní haly Na Lapači porazily celek Prostějova 3:0 a 3:1.
S prostějovskými volejbalistkami měly Vsetíňanky v uplynulé sezóně negativní bilanci tří porážek a pouze jediného vítězství. Cílem před utkáním tak bylo alespoň jeden ze dvou zápasů vyhrát.
První set úvodního utkání byl vyrovnaný do prvního technického oddechového času, kdy hostující hráčky vedly 8:7. Následující výměny však patřily domácímu týmu, který odskočil na 12:8 a postupně navýšil vedení až na rozdíl deseti bodů. Celý set tak získal poměrem 25:15. Na počátku druhé sady si Vsetín vytvořil náskok čtyř bodů a ten si udržoval až do konce, když zvítězil 25:19. Ani za stavu 0:2 hostující hráčky nemínily boj vzdát a v první půli setu dokonce vedly 12:10. Vsetínu, stejně jako v průběhu celého utkání však v tu chvíli pomohl velmi dobrý servis, se kterým se Prostějov nedokázal vyrovnat. Rázem domácí vedly 19:13 a i přes drobná zaváhání v koncovce, díky nimž soupeř snížil náskok až na rozdíl jediného bodu, dovedly set a celé utkání do vítězného konce poměrem 25:22.
Do odvety nastoupil Vsetín ve velkém stylu a za stavu 8:2 v první sadě vše nasvědčovalo tomu, že ji s přehledem získá. Opak však byl pravdou. Soupeřky náskok postupně stahovaly a hra se úplně vyrovnala za stavu 21:21. Domácí hráčky měly dokonce setball, který ale nevyužily, a po několika zbytečných chybách nakonec prohrály 26:28. Druhý set pak byl vyrovnaný až do stavu 10:10. Volejbalistky Austinu pak opět dokázaly dobrým servisem a pozornou obranou zvýšit vedení 16:11. Náskok si udržely až do koncovky a zvítězily 25:22. Třetí a čtvrtá sada pak byly už zcela v režii domácích hráček, které se hned od počátku odpoutaly od svých soupeřek a s přehledem vyhrály 25:15 a 25:13.
Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: Do tohoto dvojzápasu jsme měli poprvé v sezoně k dispozici všech dvanáct hráček na soupisce, což nám umožnilo vyzkoušet různé varianty sestav. Všechny hráčky se postupně dostaly do hry a podaly velmi dobrý výkon. Naší velkou předností byl tentokrát servis, s nímž se soupeř nemohl vyrovnat a nedostal se tak k rychlým útokům středem sítě. Útoky smečařek z kůlů jsme dokázali eliminovat kvalitní obranou a získávat body následnými vlastními útoky. Jim v prvním zápase dominovala smečařka Věra Hrachovcová, ve druhém pak blokařka Dagmar Jasná. O převaze na servisu svědčí i 7 přímých bodů v prvním a dokonce 17 ve druhém utkání. Pochvalu za výborný týmový výkon zaslouží všechny hráčky.
V dalším utkání Vsetín hostí v sobotu 16. listopadu celek Brna – Juliánova. Začátek prvního utkání je v 9 hodin, začátek druhého ve 12 hodin.