VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Volejbalistky Austinu na úvod II. ligy remizovaly

Volejbalistky VK Austin vstoupily do právě zahájeného ročníku II. ligy žen remízou na palubovce nováčka soutěže – celku SK UP Olomouc B. V tomto měření sil se utkala zkušenost v podání Vsetína a dravost a razance na straně juniorek Olomouce, které hrají juniorskou extraligu a účast ve druhé lize žen je pro ně především sbíráním zkušeností. V prvním utkání byly úspěšnější domácí hráčky, ve druhém pak Vsetín.
Po kvalitní letní přípravě, kterou hráčky absolvovaly z důvodu rekonstrukce domovské haly Na Lapači v tělocvičně ZŠ Sychrov, odjížděly k prvnímu utkání sezóny v dobré kondici. Kádr VK Austin nedoznal oproti loňské úspěšné sezóně významnějších změn. Kariéru pouze dočasně přerušila z důvodu těhotenství univerzálka Nikola Kostková, nováčkem v týmu je pak Adéla Krchňáková, která na Vsetín zamířila na hostování z Hošťálkové.
Do prvního utkání nastoupil Vsetín v sestavě Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Martina Jelínková, Dagmar Jasná, Alena Veličková, Adéla Krchňáková a na liberu Lenka Michálková. Proti nim se postavily hráčky ve věku 16 až 19 let, sesbírané do extraligové líhně Olomouce téměř z celé republiky, z nichž některé dokonce trénují i s extraligovým celkem žen Olomouce. Na straně domácích tak byly především výškové parametry a talent, soupeřky zase zdobila zkušenost. Utkaly se totiž věkově nejmladší a nejstarší týmy ve druhé lize.
Hra v prvním setu prvního utkání byla velmi vyrovnaná a rozhodovalo se až v koncovce. V té byl úspěšnější Vsetín. Od druhé sady však domácí začaly úspěšně riskovat na servisu, s čímž se vsetínské hráčky nedokázaly vyrovnat. V ostatních činnostech Vsetín za svými mladšími protivnicemi nijak nezaostával. A razantní servis byl právě tou činností, která nakonec první zápas rozhodla. Olomouc v něm nastřádala 22 bodů přímo ze servisu. Další tři sety tedy patřily domácím, které se tak radovaly z vítězství 3:1.
Do druhého utkání vstoupil Vsetín v pozměněné sestavě, kdy Jasnou nahradila na bloku Lucie Čalová a Krchňákovou na univerzálu zkušená Naďa Kamasová. Tým změnil taktiku obrany a podařilo se mu tak eliminovat těžký servis Olomouce. Celý průběh utkání byl velmi vyrovnaný a rozhodovalo se až v závěru každého setu. Svědčí o tom i výsledky jednotlivých sad: 27:25, 25:23 a 26:24. Především ve třetím setu se pak projevila zkušenost vsetínských hráček. Ty prohrávaly již 21:24, ale trpělivou a bezchybnou hrou nakonec dokázaly vyrovnat a získat set i celý zápas pro sebe.
„Věděli jsme, že soupeřky budou hrát razantně a rychle, tak, jak se dneska moderní volejbal hraje. Naopak mládí přináší s sebou více nevynucených chyb. V prvním utkání jsme se ale právě s razancí servisu nedokázali vyrovnat, a to rozhodlo. Druhé utkání pak bylo zcela vyrovnané, pohledné a velmi dramatické. Oba celky v něm podaly vynikající výkon zasluhující pochvalu,“ zhodnotili utkání trenéři Jiří Žůrek a Bohdan Pavlica.
K dalšímu utkání nastoupí vsetínské volejbalistky na domácí půdě haly Na Lapači v sobotu 11. října od 10 a 12.30 hodin. Soupeřkami jim budou hráčky celku Brno – Juliánov.