Ženy doma dvakrát vítězně

Začátek prvního utkání začal opatrně, obě družstva testovala současnou formu soupeře. První technický oddechový čas sice získaly brněnské hráčky, poté domácí hráčky přitvrdily podání a po několika výborných akcích získaly několikabodový náskok, který držely až do koncovky. Za stavu 21:16 naopak přitlačily hráčky Juliánova, dotáhly až na rozdíl jediného bodu, ale nekompromisní smeč Čalové byl vítězným bodem a ziskem prvního setu. I druhý set zahájily lépe hráčky Brna, již v úvodu získaly 3 body v řadě a ty přetrvávaly až do druhého oddechového času. Poté však opět přitlačily domácí hráčky na důrazu a i po několika úspěšných obranných zákrocích skoré srovnaly, přidaly dva body navíc a tento rozdíl udržely do samotného závěru. Ve třetím setu se uskutečnila bitva o každý bod, obě družstva úspěšně točila. První možnost setbolu získal Juliánov, vsetínské hráčky srovnaly na 25:25. Brněnské hráčky měly i možnost druhého a třetího setbolu, opět se projevila zkušenost a bojovnost domácího celku v jejich odvrácení. Naopak první možnost ukončení setu i celého zápasu hráčky Austinu proměnily v první vítězný zápas nového ročníku na domácí palubovce.

Odveta s hodinovým odstupem přinesla další naprostou vyrovnanou bitvu. První čtyři body sice patřily domácím, poté přišlo několik chyb při útoku a vývoj utkání se obrátil ve prospěch Juliánova. I ve druhém setu měly hostující hráčky mírnou převahu. Za stavu 24:22 měly dokonce setbol, který však domácí odvrátily a závěrečnou přetahovanou nakonec vyhrály v poměru 31:29. Tento výsledek poznamenal průběh třetího setu, který ovládly domácí hráčky, udržovaly si dostatečný náskok a proměnily i první nabídnutý setbol. Již to vypadalo, že prohrou třetího setu bude další průběh utkání snadnou záležitostí domácích. Opak byl ale skutečností. Výsledek vyburcoval hostující hráčky ke zvýšené bojovnosti, přidaly na důrazu podání i útoku, v žádné z činností téměř nechybovaly. A protože Vsetín nedokázal včas zareagovat, byl zisk tohoto setu jednoznačnou záležitostí Juliánova. O zisku konečného vítězství proto rozhodoval pátý set. I v něm lépe začalo brněnské družstvo. Výměna stran se uskutečnila za stavu 8:6 v jejich prospěch a za stavu 12:8 to již vypadalo se vsetínskými špatně. Mobilizace posledních sil, zkušenost a větší bojovnost však slavily úspěch. Bezchybnou koncovkou povolily Juliánovu jediný bod a zvítězily v poměru 15:13.

Utkání odehrály: nahrávačka Evjáková, univerzálky Kamasová, Krchňáková, smečařky Adamcová, Jelínková, blokařky Čalová, Veličková, Jasná, libero Michálková.

A hodnocení trenérské dvojice Pavlica Žůrek:  „Po loňských zkušenostech víme, že Juliánov má velmi dobře organizovanou obranu, které se nesnadno dávají body. Na jejich palubovce nám v loňském ročníku nepovolili zisk ani jediného setu. Proto jsme očekávali naprosto vyrovnaná utkání, což se potvrdilo. Na jejich dobrou obrannou činnost jsme odpověděli „stejnou mincí“, v útočných situacích jsme byli o trochu důraznější a zejména jsme zvládli koncovky setů. To rozhodlo, že 5 bodů zůstalo na domácí palubovce. V prvním utkání předvedla výborný výkon Lucka Čalová, která téměř nechybovala a byla bodově naší nejúspěšnější hráčkou. Bohužel do druhého utkání z rodinných důvodů již nemohla nastoupit. Tam se projevila zejména naše bojovnost a dobrý kolektivní výkon všech hráček.  Nezbývá než si přát, abychom takovýto výkon zopakovali i v dalších utkáních.“