Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Ženy i přes jednu prohru poskočily na třetí místo..

Přes ztrátu dvou bodů VK Austin Vsetín postoupil na průběžnou 3. příčku.

Další kolo volejbalové II. ligy žen přineslo zajímavé utkání v hale Na Lapači. K dvojutkání přijelo družstvo Bílovce, které je v současné době na posledním místě tabulky, ale má za sebou nejtěžší soupeře Nový Jičín a Opavu, zatím co vsetínské hráčky tyto utkání čekají v následujících týdnech. Hra Bílovce je založena na výborně organizované obraně a tak se očekávalo vyrovnané utkání. Předpoklad se také stal realitou a Bílovec si zaslouženě odvezl i body.

Do prvního setu vstoupily lépe domácí hráčky. Dařilo se jim zatlačit soupeře účinným podáním a když úspěšně útočily obě smečařky , získaly brzy potřebný náskok, který pohodlně dovedly až k 25.bodu.  Snadné získání prvního setu se pravděpodobně odrazilo v povědomí všech domácích hráček. Polevily v servisu, Bílovec lépe přijímal a z dobré přihrávky vyplynula vyrovnaná bitva na síti. Několik bodů získaly hostující hráčky úlivkou a když přidaly pověstnou kvalitní hru v poli, získaly i set ve svůj prospěch. Ve třetím setu se projevila kvalitní hra v poli obou celků, dlouhé výměny, a obětavé zákroky na palubovce obou družstev musely uspokojit všechny přítomné diváky. O bitvě o každý bod svědčí i časová délka setu, který trval plných 30 minut. V koncovce však bylo úspěšnější hostující družstvo, které ubránilo útok domácích a získalo tak 25.bod s nejtěsnějším rozdílem. A bojovné utkání pokračovalo i ve čtvrtém setu. Domácí hráčky byly tentokrát o trochu více úspěšnější na útoku, udržovaly si nepatrný náskok a při pozorné obraně získaly tento set ve svůj prospěch. O utkání tedy rozhodoval pátý set, do kterého domácí hráčky vstoupily doslova jako „uragán“. Než se hráčky Bílovce vzpamatovaly, prohrávaly v poměru 1:8 a vypadalo to, že je zápas rozhodnut. Po změně stran přišel nepochopitelný výpadek vsetínských hráček. I když nedělaly žádné nevynucené chyby, nedokázaly překonat houževnatou obranu soupeře a jen zoufale sledovaly, jak si body připisují hostující hráčky. Za stavu 11:11 bylo vyrovnáno,  a když nepomohlo ani točení se sestavou na hřišti, ztratily hráčky Austinu nejen set, ale i celé utkání v poměru 2:3.

Druhé utkání opět lépe zahájily vsetínské hráčky. I když se soupeře nepodařilo zatlačit servisem a ani útok nebyl tak důrazný, o vítězství v setu rozhodl  úspěšný blok domácích hráček (7 bodů v setu) a výrazná chybovost smečařek Bílovce, které doslova vyházely dalších 7 smečí do autu.Ve druhém setu přestal Bílovec chybovat, vsetínské smečařky nedokázaly položit balón na palubovku a set poměrně snadno získaly hostující hráčky. Třetí set byl dlouho vyrovnaný, dařilo se především blokařce Jasné, která si z útoku připsala 8 bodů a když se přidaly nechybující hrou i ostatní hráčky, koncovka patřila domácím. Hráčky zabojovaly i ve čtvrtém setu, kdy soupeřky zatlačily do defenzivy a poměrně snadno zápas vítězně ukončily.

Výsledek utkání:

Utkání   2:3 (20,-19,-22,23,-11)
Utkání   3:1 (18,-15,20,13)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Adamcová, Jelínková, Koňaříková, Nesvadbová, Jasná, Veličková, Čalová, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Naprosto vyrovnaná, divácky pohledná utkání. Obě družstva dobře bránily, takže byla vidět celá řada dlouhých výměn, obětavých zákroků v poli. Na každý získaný bod jsme se poměrně hodně nadřeli.  Za předvedenou hru si Bílovec s mladým, perspektivním družstev bod určitě zasloužil, ale o jeden jsme zcela nepochopitelně přišli. 7 bodů náskoku v pátém setu, to by se již ztrácet nemělo. Ale i takový může být volejbal. Zejména ten ženský.  Ve druhém zápase jsme zejména v útočné činnosti udělali méně nevynucených chyb než soupeř a to rozhodlo v náš prospěch. V současné chvíli jsme sice na 3. místě, ale nejtěžší zápasy nás teprve čekají. První dvě příčky budou patřit Novému Jičínu a Opavě, ostatní celky jsou poměrně vyrovnané a vzájemně si berou body. Takže hodnotit současné postavení v tabulce je zcela předčasné.