Z palubovky Nového Jičína odjížděl Vsetín bez bodu

K utkání nastoupilo vsetínské družstvo bez blokařky Čalové a libera Michálkové, kterou nahradila v letošním ročníku poprvé Hrochová a univerzálky Krchňákové. I když až do druhého technického oddechového času držel Vsetín vyrovnané skóre, byla patrna nesouhra hráček v poli, špatná přihrávka a z toho pramenící zhoršená pozice na útoku. I hráčky Nového Jičína výrazně chybovaly na smeči a k tomu přidaly i několik zkažených podání. V koncovce  setu však zpřesnily hru, a po získání setu již Vsetínské hráčky vůbec nepustily do hry.

Do druhého zápasu nasadili vsetínští trenéři na smeč „novicku“ Koňaříkovou, Jelínková se přesunula na pozici univerzálky. V poli se chytla na liberu Hrochová, družstvo podstatně lépe přijímalo podání, dařilo se i smečařsky. Vsetín vedl po celý průběh prvního setu, neproměnil však setbol, jičínské hráčky vyrovnaly stav, ubránily i další dva vsetínské útoky a získaly první set v poměru 27:25. Nevydařená koncovka se odrazila v psychice hráček Austinu, přestaly bojovat a Nový Jičín bez velkých komplikací dovedl utkání do vítězného konce.

Výsledek utkání:

Utkání   0:3  (-18,-12,-9)
Utkání   0:3  (-25,-12,-17)

Utkání odehrály : Evjáková, Kamasová, Adamcová, Jelínková, Jasná, Veličková, Koňaříková, Hrochová.

Názor trenérské dvojice Pavlica- Žůrek:

Favoritem utkání byl Nový Jičín, přesto jsme odjížděli k utkání s odhodláním soupeře co nejvíce potrápit.  Změna na liberu však byla větší než jsme čekali. Jičínské hráčky nás zatlačily podáním, velmi špatně jsme přijímali a přihrávali první míče a neměli jsme z čeho hrát. Ve druhém zápase jsme alespoň tuto herní činnost  zlepšili, ale na rozjeté domácí hráčky to nestačilo. Pochválit můžeme jen Verču Koňaříkovou, která poprvé nastoupila do utkání II. ligy, odehrála celé dva sety a odvedla výkon, jaký jsme očekávali. Abychom s Jičínem odehráli vyrovnané utkání, museli bychom být nejlepším složení a navíc odehrát zápas na hranici možností všech hráček. To se však tentokrát nestalo.