Oslabený Austin v Prostějově nebodoval

Druholigové volejbalistky VK Austin Vsetín zajížděly k dalšímu dvojutkání na palubovku Prostějova. Podle postavení v tabulce byl vsetínský tým mírným favoritem, papírové předpoklady však nepotvrdil a v obou utkáních soupeři podlehnul shodně 1:3. V tabulce se tak propadl na průběžnou šestou příčku.

Prostějov – VK Austin 3:1 (13, -23, 23, 17) a 3:1 (-13, 21, 19, 24)

Vsetín odjel k utkání oslabený o dvě hráčky základní sestavy a pouze v osmi. Trenéři tak neměli možnost střídání, což by právě tentokrát přivítali, neboť některým hráčkám se herně příliš nedařilo. Výsledkem byl neobvykle vysoký počet vlastních chyb (v prvním utkání 45!), které navíc dobře hrajícím soupeřkám pomáhaly. Do prvního utkání vstoupil Prostějov velmi dobrým servisem a než se Vsetín vzpamatoval, prohrával o osm bodů. Poté se již hra vyrovnala, a i když Vsetín první sadu prohrál vysoko 13:25, dal se očekávat vyrovnaný boj. A ten také přišel. V koncovce byly pak šťastnější vsetínské hráčky a vyrovnaly na 1:1. Ve třetím setu si vedení udržovaly vsetínské hráčky až do koncovky. V té ale přišly školácké chyby, které se nevyhnuly ani zkušeným hráčkám a domácí se mohly radovat z vedení 2:1. Do čtvrté sady Vsetín opět vstoupil nekoncentrovaně a díky především vlastním chybám umožnil Prostějovu celkové vítězství 3:1.

Po hodinovém odpočinku následovalo druhé utkání. Austin do něj nastupoval s předsevzetím bodovat. V prvním setu se zdálo, že by to mohlo vyjít. Najednou na hřišti vše fungovalo a soupeřky byly vystaveny do rolí divaček. Dění odpovídal i výsledek 25:13 pro Vsetín. Od druhé sady se však ve hře valašského celku opět začaly objevovat stejné chyby jako dopoledne, soupeř navíc chybovat přestal a postupně vyrovnal a dokonce se dostal do vedení 2:1. Ve čtvrté sadě už vsetínské hráčky obrazně tahaly za kratší konec. Za stavu 19:24 se sice ještě vzepjaly a srovnaly na 24:24, poté ale nedokázaly využít několika šancí bodovat a prohrály 24:26. Celkově tedy opět 1:3:

Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: Tentokrát jsme doplatili na to, že náš kádr je velmi úzký. Pokud z něj vypadnou dvě hráčky, dostáváme se do situace, kdy nemáme možnost střídání pro případ, že se hráčkám na palubovce nedaří. A to se stalo právě tentokrát. Naopak Prostějov podal podle jeho trenéra zatím nejlepší výkon v sezóně. Ztráta bodů nás hodně mrzí, neboť nyní nás čekají silní soupeři, s nimiž bude těžké vyhrát. Snad ale už budeme kompletní a o body se popereme. Věříme také, že nás v domácím utkání podpoří diváci.

Zaváhání v Prostějově se vsetínské volejbalistky budou snažit napravit tuto sobotu na domácí palubovce. Od 10 a 12.30 hodin hostí celek Happy Opava. Zisk bodů s tímto soupeřem však bude velmi těžký. Opavankám totiž patří v průběžné tabulce druhé místo. V následujícím posledním kole před vánoční přestávkou pak Austin zajíždí do Šlapanic, které jsou zatím třetí.

Sestava Vsetína: Evjáková, Adamcová, Jelínková, Jasná, Velíšková, Krchňáková, Michálková, Koňaříková.