VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Dobrý výkon a zasloužená remíza s druhou Opavou

V předposledním kole podzimní části II. ligy žen ve volejbale  s obavami čekali hráčky i trenéři na soupeřky z Happy Sport Opava. Tento tým jako jediný dokázal uhrát s Novým Jičínem rovnocenná utkání a drží se na 2.místě soutěže. A síla tohoto družstva, poskládaného z bývalých hráček Palkovic, Šternberku, Opavy se ukázala hned v prvním utkání, které domácí VK Austin Vsetín prohrál v poměru 0:3.

Průběhu utkání však nebyl tak jednoznačný, jako je celkový výsledek. I vsetínské hráčky se snažily hrát nátlakový volejbal, založený na tvrdém podání, dobré hře v poli i účinných smečích. V prvním setu dlouho vedl, při druhém time autu měl ještě 2 body náskoku. Ale zatím co Opava v koncovce nechybovala, domácí hráčky se dopustily tří nevynucených chyb v řadě a přes veškeré úsilí ztrátu již nedohnaly. A situace se opakovala i v dalších setech. Naprosto vyrovnaný stav do druhého oddechového času, zbytečná chyba v některých z herních činností a konec setu ve prospěch soupeře.

Přes prohru zaznamenali trenéři i pozitivní zjištění. Pokud se vyvarují zbytečných chyb v koncovkách setů, jsou hráčky schopny hrát naprosto vyrovnanou partii a při zvýšeném důrazu strhnout vítězství i na svou stranu.  Hned od začátku druhého utkání se dařilo hráčkám plnit taktické pokyny trenérů. Začalo se dařit na bloku, obětavou hrou vyčapaly spoustu těžkých míčů v poli, tvrdým útokem donutily soupeřky k chybám. Set sice zahájila smečařka Adamcová dvěma útoky do zámezí, v dalším průběhu však byla téměř bezchybná. K ní se přidaly i ostatní hráčky  (ve druhém setu úspěšně bodovala především Jelínková) a souhra se projevila i na výsledku. V prvním setu měly domácí hráčky až čtyř bodový náskok, který sice v koncovce ztratily, za stavu 24:24 dva útoky Opavy ubránily blokem a získaly tak první vítězný set.  Bitva pokračovala i ve druhém setu, kdy Austin vedl již 20:16, pak ale opět přišly 4 nevynucené chyby (dva smeče do zámezí, pokažené podání, nezpracovaný příjem), a soupeř vyrovnal. V nastalé přetahované o každý bod dvakrát domácí tým poškodili svým výrokem rozhodčí a set nakonec získala Opava v poměru 25:27.  To zdravě nabudilo domácí hráčky, ještě víc přidaly bojovnosti  a soupeřky doslova „ převálcovaly“ v poměru 25:17.  A ve vítězném tažení pokračovaly i nadále. Do koncovky vstupovaly za stavu 15:16,  hostující hráčky vedly dokonce o tři body, podařilo se srovnat skóre na 24:24 a již se jen čekalo, kdo se dopustí osudné chyby. Za stavu 26:26 to byly opavské hráčky, které smečovaly do autu a utkání zakončila úspěšným jednoblokem nahrávačka Austinu Evjáková.

Výsledek utkání:

1.      Utkání    0:3  (-22,-19,-19)

2.      Utkání    3:1  (24,-25,17,26)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Adamcová, Jelínková, Čalová, Veličková, Jasná, Michálková, Nesvadbová.

A co na to trenéři Pavlica-Žůrek?

Zejména  s druhým utkáním naprostá spokojenost. Všechny hráčky na hřišti odevzdaly maximum a vedle získaných tří bodů do tabulky uspokojila i předvedená hra. Dramatický průběh, vyrovnanost soupeřů, krásné zákroky v poli, to vše se muselo líbit i divákům, kteří nám určitě odpustili i zaváhání v prvním zápase. Dokázali jsme, že jsme schopni hrát vyrovnanou partii i s favority naší skupiny II. ligy. Snad se podaří výkon zopakovat i v posledním utkání prvního kola ve Šlapanicích.