Na body s Novým Jičínem vsetínské volejbalistky nedosáhly.

Na body s  Novým Jičínem vsetínské volejbalistky nedosáhly.

Dobrý výkon, dobrá hra, pěkný volejbal – shodli se trenéři Pavlica-Žůrek po sobotním utkání II. ligy žen ve volejbale. Na palubovce domácího VK Austin Vsetín se odehrálo další kolo soutěže, kdy soupeřem domácích byl Nový Jičín. Tento tým prohrál dosud jediné utkání z 28 a je již dnes jednoznačným vítězem soutěže.

K prvnímu bodu z útoku přidala nahrávačka vsetínských Evjáková přímý bod z podání a zdálo se, že domácí družstvo zahájilo utkání správným způsobem.  Jenže, než se kdo nadál, byl stav 2:8, a soupeřky přidávaly další a další body. Za stavu 11:21 to vypadalo na debakl, ale domácí hráčky přitlačily na servisu a začaly mohutně dotahovat. Obětavou hrou v poli vrátily do hry několik neskutečných míčů a podařilo se jim stáhnout rozdíl na pouhé tři body. Dva body v řadě po nekompromisních smečích však ukončily set ve prospěch hostujícího celku. Druhý set se vyznačoval vyrovnanou hrou až do koncovky, po zisku 19.bodu se vsetínské hráčky zadrhly a set opět získal Nový Jičín. I třetí set byl vyrovnaný do stavu 11:11, pak přišla šňůra 9 bodů hostujícího celku a vypadalo to na konec zápasu. Domácí hráčky se ale opět vzchopily k odvetnému úderu, stáhly náskok na rozdíl jediného bodu, ale poslední dva míče opět patřily jičínským hráčkám a tím i zisk celého zápasu.

Do druhého zápasu lépe vstoupil Nový Jičín. Po zisku několika bodů hned v úvodu si vývoj hry pohlídal až do jejího posledního bodu. Ve druhém setu to byly naopak domácí hráčky, které udržovaly nepatrný náskok po celý set a v závěru si pohlídaly i její koncovku, čímž dosáhly na vítězství v setu a naději na případný zisk bodů. Bývá však pravidlem, že v takto vyrovnaných utkáním po vítězném setu následuje prohra. A to se stalo i v tomto utkání. Jičínské hráčky zabraly, přitlačily na podání a vedly již v poměru 20:8. Byly to opět hráčky VK Austin, které se ani při tomto stavu nezlomily, zabojovaly a mohutně stahovaly. Na vítězství v setu to však nestačilo. Přesto zisk 20 bodů lze považovat za úspěch. Poslední, čtvrtý set se však již odehrával zcela v režii hostujícího celku, který si průběh pohlídal a získal tak ze vzájemných utkání plný počet bodů.

Výsledek utkání:

Utkání       0:3 (-20,-19,-22)
Utkání       1:3 (-14,21,-20,-17)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Adamcová, Jelínková, Jasná, Čalová, Michálková, Krchňáková, Koňaříková.

A co na to trenéři?

Do utkání jsme vstupovali s obavami, zda udržíme s Jičínem alespoň trochu vyrovnanou partii. To se nám podařilo, všechny hráčky hrály na hranici svých možností. Lépe jsme si vedli na hře středem, kde se dařilo středovým hráčkám Jasné s Čalovou, výborný výkon jsme viděli u libera Michálkové. Jen při útoku z kůlů jsme byli méně úspěšní než soupeř a to rozhodlo.