Důležité vítězství proti dotírajícímu Prostějovu..

Druholigové hráčky vsetínského Austinu porazily dotírající Prostějov v obou zápasech a udržely si velkou pravděpodobnost zachování soutěže i pro příští rok. Prostějov v minulých kolech mohutně finišoval a sbíral body i tam, kde se to nepředpokládalo. Jeho vítězství by výrazně ohrozilo současné postavení vsetínských volejbalistek.  A protože domácí hráčky nastupovaly k utkání bez blokařky Jasné, které s poslední dobou bodově dařilo, bylo utkání očekáváno v mírných obavách.

Již v úvodu „úřadovala“ svým podáním nahrávačka Evjáková a čtyři snadné body v řadě nabízely šanci. Toho se snad i domácí hráčky zalekly a ze stavu 10:5 to byla na 11. bodu plichta. Až do koncovky se držel vyrovnaný stav, závěrečné dva míče však získal Prostějov. Rovněž v druhém setu výrazně odskočily ve skóre domácí hráčky a vedly již v poměru 11:5, hostující hráčky stáhly rychle na rozdíl jediného bodu, ale na obrat v setu to ale nestačilo. Ve třetím setu se hra obou celků vyrovnala, hráčky urputně bojovaly o každý bod a nadějný 22. bod získal Austin. Následující 4 body v řadě ale uhrály prostějovské hráčky, což poznamenalo i úvod čtvrtého setu. Až po druhém technickém oddechovém čase domácí tým zabral a strhl vítězství na svou stranu. Rozhodující zkrácená hra pak byla zcela v režii domácích hráček, které doslova drtily soupeřky podáním a nepustily je vůbec do hry. V tomto zápase se nevedlo oběma smečařkám, které svými údery neustále narážely do dobře postavených bloků a pokusy obejít bloky znamenaly údery jen do dobře postavené obrany nebo do zámezí. Dobře si vedla jen blokařka Lucka Čalová na útoku i bloku, nahrávačka Evjáková, která drtila soupeřky podáním (odpodávala plnou třetinu míčů) a na liberu Michálková, která výrazně pomohla při hře v poli.

Druhý zápas se pak odehrál v jednoznačné režii domácích hráček, které nepřipustily žádnou možnost výhry soupeře. Ve všech třech setech měly výrazný náskok a v koncovkách nezaváhaly. Začalo se dařit i druhé středové hráčce Veličkové, na univerzálu se chytila střídající Krchňáková, na pár míčů dostaly příležitost i obě mladé smečařky Koňaříková s Nesvadbovou. Utkání ukončila symbolicky esem právě  Koňaříková.

Výsledek :  3:2 (-22,22,-23,22,5) ,   3:0 (15,12,18)

A jak zápasy hodnotí trenéři?

Prostějov zahrál dobře v prvním utkání, dobře organizoval obranu včetně bloků a my jsme se smečařsky nedokázali prosadit. Naštěstí výborně zahrála Michálková v poli, která svými zákroky burcovala vlastní hráčky k lepšímu výkonu, vedlo se i Čalové na středu sítě a výrazně pomáhalo výborné podání Evjákové. Celý výkon z naší strany byl poznamenán nervozitou, potřeba získat body právě s tímto soupeřem ovlivnila výkon některých hráček. Vítězství v prvním zápase pak velmi pozitivně zapůsobilo na herní výkon celého týmu a prostějovské hráčky doslova vzdaly možnost bojovat o lepší výsledek.  Na hřiště tak mohly nastoupit i hráčky z lavičky, odehrát pár míčů a získat  trochu sebevědomí do dalších zápasů. Bodový zisk je pochopitelně cenný a umožňuje nám lépe se soustředit na výkon s posledními dvěma soupeři z čela tabulky, Opavou a Šlapanicemi.