VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Ženy uhájily páté místo

Příjemnější rozloučení se sezonou si volejbalistky Austinu Vsetín ani jejich fanoušci snad ani nemohli přát. V posledním kole druhé ligy porazily před početným publikem favorizovaný celek Šlapanic v obou utkáních. Díky plnému bodovému zisku si tak zaslouženě pohlídaly pátou příčku v konečné tabulce.

VK Austin – Šlapanice 3:0 (23, 22, 20) a 3:1 (-22, 23, 11, 24)

Oba týmy měly před posledním kolem soutěže o co hrát. Vsetín nastupoval odhodlaný udržet pátou příčku, Šlapanice hrály o třetí místo. Na hře obou celků to bylo znát. Diváci viděli pěkný volejbal okořeněný dlouhými výměnami i řadou krásných zákroků v poli. V prvním setu byla hra vyrovnaná až do koncovky, kterou lépe zvládly domácí. Ve druhé sadě Šlapanice zvýšily otáčky a ujaly se výrazného vedení 12:5. Pak však na servis přišla domácí kapitánka Evjáková a díky dobrému servisu, ale i výborné obraně a následnému útoku si jej zopakovala celkem 12x. Vsetín rázem vedl 16:12 a i přes následné několikeré zaváhání, jímž domácí umožnily soupeřkám vyrovnat, si nakonec koncovku pohlídal a zvítězil. Ve třetí sadě si Vsetínské hráčky udržovaly od počátku mírné vedení a set i zápas dotáhly do vítězného konce.

Do odvety nastoupily lépe hostující volejbalistky. Vsetínu odešla hlavně přihrávka podání, z čehož pramenila nutnost hrát pouze vysokými nahrávkami na smečařky. Proti těm však byl připraven konsolidovaný dvojblok a jejich účinnost tak rapidně klesala. Hra se sice postupně vyrovnala, ale Šlapanice si již set vzít nenechaly. Třetí sada přinesla vyrovnaný souboj až do posledních míčů. Domácí hráčky byly nakonec úspěšnější a vyrovnaly stav na 1:1. Třetí set pak měl zcela odlišný průběh. Hosté, na které pravděpodobně dolehla ztráta vyrovnané druhé sady, začali chybovat, Vsetín se dostal do „laufu“ a jasně vedl. Na řadu přišla i další velká bodová šňůra, tentokrát v podání Kamasové. Ta šla na servis za stavu 8:2 a koncovou čáru opouštěla za vedení Vsetína 18:2. V této pasáži dostala možnost získat cenné ligové zkušenosti i juniorka Nesvadbová. Austin pak v euforii dotáhl set do vítězného konce. Částečné uspokojení a snad i podcenění soupeře mělo za následek, že čtvrtá sada byla velmi vyrovnaná až do samotného závěru. Vsetín v něm ztratil mírné vedení, když neproměnil tři útoky v řadě a Šlapanice vyrovnaly. Následující dva míče pak ale patřily našim hráčkám, které tak získaly sadu i celý zápas a připsaly si další tři cenné body.

Sestava Vsetína: Evjáková, Krchňáková, Kamasová, Adamcová, Jelínková, Jasná, Čalová, Veličková, Michálková, Nesvadbová, Koňaříková. Trenéři Jiří Žůrek a Bohdan Pavlica.

Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: V našem výkonu bylo dneska pár chyb, které jsme ale dokázali nahradit bojovností a touhou po vítězství. Děvčata odvedla kvalitní výkon, který se musel divákům líbit. Ve chvílích, kdy se některým nedařilo, dokázaly tento výpadek eliminovat jejich spoluhráčky. Na palubovku se dostaly i naše mladé hráčky a mohly získat cenné zkušenosti. Je dobře, že jsme se se sezónou rozloučili dvěma vítěznými zápasy, díky nimž jsme uhájili pěkné páté místo v konečné tabulce.